Черга на отримання безкоштовного житла до сиріт Тальнівської громади цьогоріч не дійшла
Поки в інших громадах сиротам дають матеріальну підтримку з Держбюджету на придбання житла після їх повернення з інтернату чи інших навчальних закладів, сироти Тальнівської громади на Черкащині можуть хіба що тішитися фактом узяття їх на квартирний облік. Так, наприклад, троє дітей-сиріт з Катеринопільської громади, яким виповнилось 23 роки, отримають на придбання житла з Держбюджету 443641 гривню кожен. У нас ця норма поки залишається паперовою, бо в цьому році жодна така дитина з Тальнівщини не отримала грошей на житло.
Забезпечення житлом кожну молоду людину, яка виросла сиротою, в Україні закріплено на законодавчому рівні. Безкоштовне помешкання від держави має створити матеріальну основу в житті, дати їй шанс на успіх у соціумі після того, як вона закінчує навчання й виходить у великий світ. Але, як пояснила, начальниця відділу служби у справах дітей Тальнівської міської ради Ніна Кравчук, черга на отримання житла велика, а є ще й інші категорії пільговиків у списках на позачергове отримання помешкання, тому, якщо повезе, на рік одна-дві дитини можуть отримати грошову компенсацію на придбання житла.
– Це питання розглядалось на засіданні комісії щодо формування потреби в субвенції для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Пропозиції комісії (списки і потреба в коштах), які затверджені рішенням виконавчого комітету, подаються до обласної регіональної комісії, яка вирішує, кому давати грошову компенсацію на придбання помешкання, – каже Ніна Василівна. – Розподіляється державна субвенція між конкретними дітьми в порядку черговості. В цьому році нікому з дітей-сиріт Тальнівської громади не пощастило отримати кошти на придбання житла.
На початку жовтня сесією Тальнівської міської ради було затверджене протокольне рішення відповідної комісії, де зазначено, що на квартирному обліку в громаді віком з 16 до 23 років перебуває 61 особа, з яких 1 особа має інвалідність з підтверджуючими медичними документами та 22 особи від 23 до 35 років.
Потреба для виплати грошової компенсації на придбання житла по першому списку (від 16 до 23 років) становить: 60 осіб х 443641 грн = 26618460 грн. (сума обчислюється за спеціальною формулою відповідно до нормативно-правових актів Мінрегіону); 1 особа з інвалідністю х 586751 грн. = 586751 грн. Всього: 27205211 грн. Потреба для виплати грошової компенсації на придбання житла по другому списку (від 23 до 35 років) становить: 22 особи х 310548 грн. = 6 832056 грн.
Загальна потреба в грошах за двома списками становить 34 037 267 гривень.
– Із 83 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку, 5 дітей даної категорії (6%) мають житло на праві власності, решта житла не мають. По першому списку нещодавно додалосьсь ще 9 осіб, які подали заяви. На засіданні виконкому їх затвердили. Тобто, це вже не 61, а 70 осіб, тому відповідно загальна потреба в грошах тепер більша, – зазначила Ніна Кравчук.
Катерина КІХТЕНКО