Безлад після РЕМівців та дивом вціліла крупорушка: про що розповіли керівництву Тальнівської громади жителі сіл

► Спілкуючись з людьми

Ми продовжуємо їздити з представниками влади Тальнівської громади у села згідно з графіками. Щораз люди розповідають про наболіле і ці проблеми у кожному селі, як кажуть, свої. Приємно, коли громадяни приходять на такі зустрічі, адже недарма кажуть, що озвучена проблема – вже наполовину вирішена.
Отже, 2 листопада особистий прийом громадян провели керуюча справами виконавчого комітету Оксана Щербатюк, старости Тетяна Гудзенко та Павло Козаченко. 3 листопада зустрівся з жителями села міський голова Василь Сідько.
Так, міський голова Василь Сідько приймав громадян у Тальянках.
На зустріч прийшов місцевий житель Юрій Вахітов, він звернувся із проханням переглянути суму грошової допомоги для його батька, у якого тяжке онкологічне захворювання. Працювати та заробляти кошти у пана Юрія зараз не має можливості, адже за батьком потрібний постійний догляд. Кожного місяця він витрачає на його лікування та обстеження тисячі гривень, тому просив у міського голови переглянути суму допомоги. На що посадовець сказав написати Вахітову ще одну заяву до міської ради і тоді питання буде переглянуте.
На прийом до міського голови також прийшла стурбована жінка Яна Голоднюк. Вона скаржилась на те, що її сусідка не дає їй спокійно жити: обливає її брудом у різних соціальних мережах та навіть просто посеред вулиці. Жінка говорить, що боїться навіть відпускати свою дитину саму в школу через неадекватну поведінку сусідки. Згодом з’ясувалося, що тероризує вона не лише пані Яну, а й інших жителів села. Василь Сідько порадив у цій ситуації написати колективне звернення до міського голови та начальника поліції на цю жительку.


Також поспілкуватися із Василем Петровичем прийшли декілька пенсіонерок. Місцеві жительки стурбовані, що залишаться без свіжої преси та пенсій, адже в селі скоротили одного працівника пошти. Міський голова завірив їх, що без поштових послуг вони не залишаться, адже в Тальянках залишається працювати один працівник, крім того буде приїжджати пересувне відділення «Укрпошти».
Скорочення працівника пошти – найболючіше питання і у Колодистому, куди на зустріч з людьми приїхала керуюча справами виконавчого комітету Тальнівської міськради Оксана Щербатюк. Таку проблему озвучила соц­працівниця Лариса Коновал, її підтримали і інші присутні. Люди звикли до роботи поштового відділення, пояснювали, що користуються послугами поштового зв’язку активно.


– А чого знімають, хіба це буде вигідніше: їздити машиною, платити за пальне? – казали жінки.
Оксана Миколаївна зазначила, що з’ясує усі нюанси на пошті у Тальному. Вона заспокоїла людей, що без послуг поштового зв’язку ті не залишаться. До речі, цього ж дня у селі працювало пересувне відділення.
Ще одна проблема у Колодистому – це водогін. Як пояснила адміністраторка, документація на нього була виготовлена та передана до міськради ще до утворення громади, вартість на той час складала орієнтовно 6 мільйонів гривень. Тож колодистенці цікавились, чи зрушить питання прокладання водогону у селі з мертвої точки?
Оксана Миколаївна пообіцяла розібратися в цьому питанні.


Скаржились люди і на роботу електриків, які пообрізали гілля і залишили після себе безлад:
– Я вчора тільки закінчив тягати гілля, в мене добряче позаростало. А вони приїхали, пообрізали – так чи не так, порізали, покидали й поїхали, – нарікав Мирон Пелехатий, колишній вчитель фізкультури. – То як порізали, треба, щоб у село прихав щепоріз, перебити на щепу зрізане, – попрохав чоловік.
– Не дивляться, чи ту гілку справді треба зрізати, чи торкається вона до дротів, – підтримала його односельчанка.


Загалом Мирон Костянтинович знає чи не про всі наявні у селі проблемні питання. Він пояснив, що чекав на зустріч у Колодистому з представниками влади, адже моніторить, хто, коли й куди їде, тож пропустити візит керівництва не міг. Чоловік розповів, що завжди перечитує пресу, особливо «Новий Дзвін», у якому йому цікаво читати про зустрічі по селах, про те що відбувається в громаді: «Спасибі редакції за працю. Он про газове господарство написали ж? А це дійсно проблема з тими заявами. Про електриків питання підняли – молодці. Про лікарню багато є почитати – про нове обладнання, яке купують, про лікарів», – сказав він.
Щодо проблем у селі, Пелехатий пояснив, що у Колодистому – гарне дорожнє покриття, однак при в’їзді у село є кілька ям, які потрібно хоча б чимось засипати, ще краще – полатати. До слова, адміністраторка повідомила, що днем наперед у селі гарно потрудився грейдер, зокрема, на вулиці, яка такої техніки не бачила десяток років. Вона також зазначила, що підгортання потребує сміттєзвалище, а також треба спланувати ділянку під кладовище.
Керуюча справами запитала, чи їздить у село автобус. На це отримала відповідь:
– Відколи з’явився перевізник, то в нас порядок, – сказав Пелехатий. – Якби тільки вивіску державного зразка на автобусній зупинці встановили, з графіком.
Щербатюк зазначила, що справді, перевізник ставиться до роботи відповідально, йде на контакт, про прохання жителів Колодистого його поінформує.
Також у Колодистому потребують впорядкування млин та магазин у самісінькому центрі села, адже, занедбані, псують загальне враження. Як і стара олійня, яка наразі в аварійному стані. Водночас у Колодистому є позитивні зрушення: запустили крупорушку, обладнання якої збереглося – його дивом не розтягнули. З початком війни крупорушка не раз, як пояснила адміністраторка Тамара Кириленко, виручала: круп на ній набили чимало.
Присутні на зустрічі запевнили керуючу справами, що задоволені роботою ЦНАПу, а також свого адміністратора – як у Тальному, так і в своєму селі вони мають доступ до послуг.
Староста округу Павло Козаченко відвідав Кобринове, Гуляйку та Кобринову Греблю. Там із перших уст він дізнався про проблеми, які турбують жителів сіл.
У Кобринському НВК були звернення від учителів по питаннях відвідування школи та санітарного стану дітей із села Кобринова Гребля. Як зазначили освітяни, їхня мама зловживає спиртними напоями та не приділяє дітям належної уваги. На будь-які зауваження жінка не реагує. Туди неодноразово приїжджали працівники школи, щоб поспілкуватися та посприяти вирішенню проблем – та, на жаль, це не дало нічого. Звертались із проханням вжити заходів стосовно цієї особи і в Кобриновій Греблі. Її сусіди говорять, що вона взагалі відмовляється від опіки над дітьми, яких у неї п’ятеро. Їх залишає на бабусю, яка вже літнього віку і не може їх належно обійти. Павло Олександрович зафіксував усі звернення та запевнив, що передасть цю справу до відповідних служб.
Також в Кобриновій Греблі Людмила Осипенко, мама двох військових, які зараз захищають нашу країну, звернулася з проханням допомогти із дровами. Павло Олександрович сказав зібрати пакет документів та написати заяву на отримання допомоги.
В обох селах є жителі, які хочуть розірвати договори із ТОВ «Імпульс Плюс», адже вони обурені умовами, які зараз створили для пайовиків. Деяким людям навіть не видають зерно, а кошти, які вони сплачують в селах називають «копійками». Пайовики навіть готові об’єднуватися, скористатися послугами адвоката і йти до суду.
Староста Тетяна Гудзенко дізнавалася про наболіле у жителів Поташі. Тут місцевий військовослужбовець звернувся з питанням, чи зможуть йому виплатити нині допомогу у розмірі 10 тис. грн, яку виплачували ще при керівництві сільської ради. Адже на той час він боронив країну, тому не мав можливості зібрати відповідні документи і отримати виплату. Тепер всі папери у чоловіка на руках, він зібрав їх самостійно і має їхати на заплановане лікування, у зв’язку з погіршенням здоров’я, спричиненим безпосередньою участю у бойових діях.


Тетяна Іванівна взяла всі необхідні документи у чоловіка і сказала, що у відділі соцзахисту громади з’ясують це питання.
Підприємицю Світлану Костенко, яка тримає у Поташі магазин, цікавило, який нині податок на нерухоме майно і чи однаковий він по всіх населених пунктах громади. Адже жінці прийшла непідйомна сума у квитанції за оренду приміщення магазину. До того ж, як переконувала пані Світлана, на тепер виторг у рази зменшився. Адже населення у селі стало менше, тож і покупців також. Для вирішення цього питання Тетяна Іванівна зателефонувала до податкової, де пояснили, що на сьогодні відсоток залишився таким, яким він був ще при сільських радах, а зміниться він уже наступного року – стане нижчим і однаковим по всій громаді.

Ольга ОСІЯНЕНКО, Тая АГАВЕРДІЄВА, Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: З ініціативи «Водоканалу» на Тальнівщині зростуть тарифи на воду та каналізацію

Читайте нас також в Telegram!

09.11.2022 16:54
Переглядів: 1384
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.