Батути, веселі ігри, конкурси, активне дозвілля: як у Тальнівській громаді робили для дітей свято

У перший літній день у світі відзначають День захисту дітей. Свято, присвячене дітям і підліткам, стосується насамперед дорослих – їх закликають об’єднатися, щоб забезпечити дітям світле майбутнє, захистити їхні права. За традицією щорічно, Тальнівщина також відзначає це свято. Святкування найперше розпочали в Кривих Колінах ще у четвер 30 травня. Учні сільського ліцею, батьки, звичайні мешканці організували благодійний ярмарок на якому вдалося зібрати 20663 грн, які передадуть ЗСУ. Опісля активних продажів на діток та присутніх чекала захоплююча вистава «Пеппі Довгапанчоха, або добро назавжди», яку підготували учасники гуртка «Територія творчості», яким керує педагог-організатор Таміла Янкова. Глядачі виходили із зали наповненні радістю, щастям та незабутніми емоціями, дякували організаторам за такий захід.
А вже у суботу, в сам день свята в Тальному розгорнулося справжнє дійство. Відвідувачі, мали змогу сфотографуватись біля прекрасних квітучих фотозон, які створила майстриня Ірина Федотова, а також можна було долучитись до майстер-класу з виготовлення квітів. Концертну програму підготували працівники Тальнівського будинку культури. Лунали мелодійні пісні, виконувалися енергійні танці. Розваги для дітвори підготували учасники ІВН компанії «Свято мрії». Під час святкування маленьких відвідувачів пригощали безкоштовним морозивом, солодкою ватою та попкорном. По закінченню розважальної програми всіх запросили до кінотеатру на перегляд мультфільму. До організації долучилися підприємці та відділ культури Тальнівської міськради.
– Щиро дякуємо організаторам за такий чудовий захід. Діткам дуже сподобалося! Ще надовго залишиться у пам’яті це свято, – ділиться враженнями тальнівська матуся Олена.
До того ж свято для дітей організували у Тальнівському центрі комплексної реабілітації. Пісні, вірші, цікаві ігри, танці, та драматизація казки «Ріпка» на новий лад. Все це діти готували з великим задоволенням та не вимушеним артизмом. Не обійшлося свято і без гостей. Завітали міський голова Василь Сідько, завідувача відділу соціального захисту Тетяна Гурбич, та благодійниця Лілія Мовчан, які як завжди прийшли з подарунками та солодощами. Свято дуже сподобалося артистам та гостям.
У Легедзиному для дітвори працівники сільського будинку культури підготували розважальну програму. Діти малювали, водили хороводи, танцювали, співали, переодягалися у казкових героїв, брали участь у конкурсах, пускали мильні бульбашки, каталися на гойдалках. Також ласували безкоштовними смаколиками. До організації долучилися активні мешканці села.
У Здобутку відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, на якому було зібрано 12 150 грн. Всі зібрані кошти були передані Віті Шмідт, дружині пораненого захисника, який в цей час перебуває на лікуванні. На святі присутні могли поласувати смачною кашею та рибною юшкою. Протягом усього свята діяли безкоштовні атракціони для дітей. Також пройшов футбольний матч між дорослими та дітьми селища, в якому перемогу здобули звісно ж діти, за що отримали нагороди. До організації долучилися місцеві підприємці, а також небайдужі мешканці.
У Кобриновій Греблі діток хоч і не багато, проте святкування відбулося. Спочатку для юнаків провели розважальні конкурси за які вони отримували чесно заслужені призи. Далі на центральному стадіоні дітвора мала змогу пострибати на батуті, з’їсти смачний попкорн, повеселитися на повітряних гірках, посмакувати солодкою ватою та добре провести час. Працівники будинку культури дякують підприємниці Роздорожній Оксані, за смачне безкоштовне морозиво. Присутніх пригощали смачною кашею. До організації долучилися працівники СБК, підприємці та активні селяни.
– Добре, що є люди, які підтримують нашу малечу. А вони вам віддячать своїм яскравим настроєм та веселими радісними посмішками, – каже мешканка Антонівки Світлана Накоп’юк.
У Майданецькому в стінах сільської бібліотеки для діток влаштували розважальний захід. Малюки малювали, співали пісні, танцювали, також малювали крейдою тощо. Діткам подарували повітряні кульки й привітали зі святом.
Деякі села об’єдналися у святкуванні. Спочатку біля Папужинського СБК, відбувся ярмарок. Місцеві господині насмажили, наварили, накоптили добреників. Були й смачні бутерброди, жарена риба, торти, печиво, а ще смачнюча юшка! Після ярмарку відбувся благодійний концерт за участі артистів із Веселого Кута, Лісового, Лащови.
– Діти – це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя. Нехай вони про війни та ворожнечі дізнаються лише з книг і ніколи не побачать ці біди наяву. Нехай дітям завжди світить сонце яскраво, життя дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі для них сяятимуть мільйони красивих зірок, – зазначила у фейсбук дописі веселокутчанка Алла Оратівська.
У Мошурові біля сільського будинку культури для дітей місцеві підприємці організували безкоштовні надувні гірки та батут. Діти весело провели час. Було гамірно! Батьки щиро дякують за таку можливість для їхніх діточок!
У Лащівському сільському клубі відбувся захід з нагоди свята. Далі дітки танцювали, співали, грали в ігри, їли морозиво та солодощі!
У Кобриновому святкування пройшли 3 червня. Сільська бібліотека та будинок культури організували розважальний захід для дітей Кобринівської гімназії та дитячого садочка з цікавими вікторинами, конкурсами, іграми та солодкими подарунками.
– Діти – це наше майбутнє. І якби нам, дорослим, не було важко, ми маємо оберігати та підтримувати наших дітей. Маємо зробити все, щоб вони не відчували тяготи війни. Тому працівники сільської бібліотеки та будинку культури організували та провели розважальний захід для дітей «Веселий світ дитинства» на який завітали діти з пришкільного літнього табору. На заході діти відповідали на запитання вікторини, складали пазли, малювали на асфальті та створювали вишиванку. А ще змагалися у спортивних конкурсах та іграх. Час пролетів весело і стрімко з солодкими призами та морозивом, – розповідає директорка сільської бібліотеки Лариса Погоріла.
Майже вся Тальнівська громада, активно провела День захисту дітей. Шкода, що таке свято дітвора зустрічає під час війни. Сподіваємося, що на усіх заходах юнаки отримали радість, гарний настрій, багато усмішок і щасливих хвилин. Зичимо, щоб це свято надовго залишилося у дитячих спогадах як промінь світла.
Аріана НЕСТЕРЕНКО







