Атовці, пільговики, соцсфера, ветерани війни – у пріоритеті роботи земельної комісії Тальнівської міськради

Фото тематичне

Земельна комісія Тальнівської міської ради з головою Миколою Гурбичем плідно працює над виділенням земельних ділянок громадянам, які мають встановлені законодавством пільги. За словами голови «Спілки ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) Олексія Неділька, лише цього року земельні ділянки отримали 15 ветеранів Афганської війни. До цього афганцям ніхто нічого не виділяв взагалі.
– Від правління Спілки і від мене особисто дякую Гурбичу Миколі Теофановичу за співпрацю та розуміння того, що афганці також брали участь в історії і до сьогодні беруть участь у процесах розвитку держави. Сьогодні ми душею повністю за Україну! Наші афганці також не стояли осторонь, коли в країні відбувалася Революція Гідності та розпочалася війна на Сході. Хлопці безвідмовно призивались до військкоматів та йшли захищати Україну. Є такі серед нас, що пройшли вже дві війни. І дуже б хотілося, аби вони отримали земельні ділянки, які їм гарантовано законом, – коментує Неділько.
Такої ж думки і Микола Савчук, голова відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» на Тальнівщині:
– На сьогодні 6-м чорнобильцям виділили земельні ділянки. Це вперше після ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи про нас згадали. До того, жоден чорнобилець не отримував землі. Вдячний Миколі Гурбичу за те, що не забув про нас. Адже ми, не шкодуючи свого здоров’я, ціною власного життя поїхали ліквідовувати наслідки аварії на АЕС. У нашій громаді є 3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 1 категорія (78 осіб), 2 категорія (92 особи), 3 категорія (43 особи). Лишилися вдови ліквідаторів, їх у громаді – 35. Вони теж мають право на земельні ділянки, – говорить Микола Васильович.
Валерій Кудла, Тальнівський військовий комісар, говорить, що виділення земельних ділянок атовцям – вірне рішення:
– Хлопці боронять нашу державу на Сході України. Повертаються додому і мають відчувати підтримку від держави. Дякую Миколі Теофановичу та усій більшості депутатського корпусу, які не стоять осторонь і не забувають про атовців, – коментує Кудла.
До земельної комісії надійшли 62 заяви від учасників АТО (ООС), з них 60 було задоволено (землю не надали 2-м особам: громадянину Овидюку, який хоче отримати ділянку лише в Корсунці, та гр. Ковалю з Папужинець – зараз шукають можливість виділити йому землю найближчим часом).
Працівникам соціальної сфери теж необхідні земельні ділянки, члени земельної комісії продовжують розглядати отримані заяви.
Людмила Нестругіна, голова Тальнівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України впевнена, що земельна комісія не забуде і про соціальну сферу:
– Згідно Закону, учителі теж мають право на отримання земельної ділянки. Профспілка, турбуючись про соціально-економічний захист працівників освіти, постійно піднімає це питання і намагається підтримати вчителів, які залишились без земельних наділів. Є освітяни, що пропрацювали весь вік, а взагалі не отримали землі. Я особисто від всіх вчителів, освітян та ветеранів педагогічної праці вдячна тим, хто посприяв, аби учителеві почали виділяти землю. Тому маю надію, що земельна комісія разом з її головою й надалі сприятиме тому, аби працівники соціальної сфера отримували земельні ділянки, – каже Людмила Митрофанівна.
На земельну комісію та земельний відділ Тальнівської міськради чекає складна та напружена робота. Адже потрібно буде й надалі плідно працювати для того, аби усі, хто потребує земельних ділянок, згідно законодавства мали право їх отримати, а пільгові категорії – першочергово.

Марина КАМІНСЬКА

13.05.2021 11:05
Переглядів: 528
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.