Афганці з Тальнівщини забезпечені земельними ділянками одні з перших в області

15 лютого відзначався День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З цієї нагоди ми запросили до розмови голову ГО «Спілка ветеранів Афганістану Тальнівської громади» Олега Сноза, обраного на цю посаду в червні минулого року, та активного члена спілки Юрія Пантелея.
– Наразі більшість ветеранів Афганської війни – це, насамперед, пенсіонери і особи з інвалідністю. Більше 30 років тому ми були молоді, сильні, завзяті, раділи, що живими повернулися з війни. Зараз же середній вік ветерана – 50 років, і в цьому найбільш продуктивному віці вони залишають цей світ через проблеми зі здоров’ям, – розповідає Олег Андрійович. – Кожна ветеранська проблема болить по-своєму. Найбільш важлива для нас – медичне забезпечення. Ми вдячні державі, що можемо безкоштовно оздоровитись в госпіталях, але не завжди туди можна потрапити.
– Розкажіть про роботу «Спілки ветеранів Афганістану Тальнівської громади». Що вдалось зробити за недовгий час Вашого головування та що в пріоритеті надалі?
– Почали налагоджувати співпрацю з Тальнівською спілкою ветеранів та учасників АТО. Ми передаємо їм свій досвід, а вони допомагають нам. Наприклад, возили наших дітей в Карпати на оздоровлення, добились, щоб їм дали подарунки на новорічні свята. Одним словом, стараємось тісніше спілкуватись і проводити спільні заходи. Також почали співпрацювати з фермерами та приватними землевласниками, чого раніше не було. Консультуємось з людьми, які можуть допомогти нашим хлопцям скористатись своїм правом на земельну ділянку, отримати законну матеріальну допомогу та підвищити свій рівень життя. Більшість ветеранів Афганістану Тальнівської громади вже отримали свої земельні наділи, а хто ще не отримав, то зараз іде процедура з оформленням усіх документів.
Скажу відверто, це, насамперед, завдяки підприємцю Володимиру Петровичу Мовчану. ТОВ «Урочище Журавське» допомогло нашим хлопцям в юридичному та адміністративному планах, в розробці проєктів і так далі, все від «а до я». Для нас це дуже важливо, тому від членів Тальнівської спілки афганців та від голови Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Сергія Червонописького ми вручили подяку Володимиру Петровичу. Це мінімум, що ми можемо зробити, – розповідає Олег Сноз.
– Якщо брати відсоткове співвідношення, то по Черкаській області на Тальнівщині зараз найкращий показник з отримання земельних ділянок афганцями, – каже Юрій Пантелей. – За останній рік зі 100 осіб 45-ом надано дозволи на отримання паїв, в той час, як за всі попередні роки лише 20-ом. Загалом 65 афганців скористались своїм правом на отримання земельних ділянок. Думаю, отримають всі без винятку. Є й інші категорії, наприклад, родини загиблих воїнів і померлих ветеранів, вдови, батьки, які також потребують державної і суспільної підтримки. Тому ми будемо боротись, щоб і їх не забули.
– Не можу оминути увагою земельну комісію Тальнівської міськради, зокрема її голову Миколу Гурбича та депутатську більшість. Всі заяви, які були подані від учасників бойових дій в Афганістані, схвалені. Наша спілка задоволена їхньою роботою, дякуємо, що не забувають про нас, ставлять в пріоритет разом з атовцями. Ми приходимо на сесії і чуємо, як Микола Теофанович відстоює наші права. Розуміємо, що земельною комісією і земельним відділом проводиться складна та напружена робота. Ми не маємо до них питань, адже спеціалісти плідно працюють для того, аби усі, хто потребує земельних ділянок, згідно з законодавством мали право їх отримати, а пільгові категорії – першочергово. Міський голова Василь Сідько теж підтримує нас, від нього ще ні разу не було відмов. Також Василь Петрович тримає на контролі проведення мітингів, спортивних змагань для афганців. Проблем у сім’ях загиблих, інвалідів, учасників бойових дій багато, і, будемо сподіватися, вагомим кроком до їх вирішення стануть спільні рішення та підтримка нинішнього керівництва Тальнівської громади, – доповнює Олег Андрійович.
Слід зазначити, що раніше афганці тільки мріяти могли про те, що хтось згадає про них і чимось допоможе. До цього їм ніхто нічого не виділяв взагалі. За час керівництва Валентини Любомської, ексголови Тальнівської райради, ділянки для учасників війни в Афганістані майже не виділялися або виділялись вибірково. Колишня посадовиця турбувалась лиш про власні земельні інтереси, начхавши на людей, а тим більше на учасників бойових дій. Тоді на сесіях райради постійно наголошувалось Любомською, що вільних земельних ділянок на Тальнівщині немає. Дивно, що коли утворилась Тальнівська міська територіальна громада, земля чудом знайшлася. Адже тисячі гектарів родючої, при головуванні Любомської, були в тіні необлікованими або без належно оформлених документів. Силами земельної комісії Тальнівської міськради та депутатської більшості, учасники АТО, чорнобильці, афганці та соцсфера отримують земельні ділянки в законному порядку.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Атовці, пільговики, соцсфера, ветерани війни – у пріоритеті роботи земельної комісії Тальнівської міськради

24.02.2022 09:00
Переглядів: 599
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.