9-річна Маша Приходько з Тального виборола 1 місце на престижних змаганнях з фітнесу - Вісті Черкащини

9-річна Маша Приходько з Тального виборола 1 місце на престижних змаганнях з фітнесу

«Ви ще просто не бачили, як вона на сцену виходить – як гімнастки»

Знайомтесь: ця тендітна, струнка, граційна дівчинка на фото – 9-річна Маша Приходько. Як і всі діти її віку, вона навчається у школі (Тальнівському НВК ЗОШ І – ІІІ ступенів №1), має чимало друзів. Проте серед захоплень дівчинки є одне і найважливіше – тренування, групові та сольні виступи на змаганнях та турнірах з фітнесу. 4,5 роки вона займається в ГО студії «Енергія», має майже 2 десятки медалей. До Ірини Присяжнюк, тренера, потрапили з мамою не зразу. Спочатку спробували піти на заняття зі спортивно-бальних танців у кінотеатр «Юність» (нині Міський центр культури та дозвілля). Тоді мама пообіцяла 3-річній донечці, що та танцюватиме у гарних платтях, аби мотивувати дитину займатися. Але коли прийшли на заняття, Маша спершу повторювала всі рухи за вчителем, а потім прибігла до мами і запитала: «А де ж гарне плаття? Ти ж обіцяла…», – у дитячому голосі була нотка розчарування.

До Ірини Василівни дівчинку привели тільки за 2,5 роки, у 5 з половиною. Виступи учасників «Енергії» завжди заворожували яскравістю костюмів, образів, макіяжу (зі сцени судді мають бачити обличчя, тому і фарбують очі та губи), вишуканістю, неординарністю, майстерністю та граційністю. За рік тренувань та наполегливої праці Маша вже танцювала соло. «Вона ніколи не казала, що не хоче ходити, як діти, буває, плачуть», – розповідає мама дівчинки Людмила. Зараз маємо по 5 тренувань на тиждень, індивідуальні заняття».

Коли Маша вийшла на сцену вперше, батьки раділи безмежно. Тоді, як зізнається мама, сприймали це не так серйозно, як сьогодні. Нині їх переповнюють емоції та хвилювання, коли Маша виходить перед почесне журі. За роки тренувань навіть навчилися помічати, коли в донечки не вийшло виконати той чи інший елемент програми. «Коли вона десь якусь помилочку зробила, то бачить, знає і переживає, – каже Людмила Приходько. – Ось карантин був, то основні елементи, стійки, силові, де треба мати сильні руки, тренувала вдома. Поки я займаюсь домашніми справами, прошу, щоб виконала якийсь елемент чи стійку. Колесо Маша любить крутити, але для неї – це запросто, адже може виконати набагато складніші елементи». Поки розмовляємо з мамою дівчинки, вона не сидить на місці, увесь час в русі. «Зараз мені кажуть: «Видно, що вона займається спортом – йде так рівно». На що я відповідаю: «Ви ще просто не бачили, як вона на сцену виходить – як гімнастки», – продовжує розмову мама.

У червні ГО студії «Енергія» після 2,5-місячної перерви відновила роботу. Буквально кілька тижнів було у Маші Приходько, як і в інших 13-ти вихованців студії, аби надолужити втрачений час, відшліфувати елементи та вже 26 червня взяти участь у Кубку м. Черкаси з фітнесу та фітнес-дисциплін. Маша Приходько – серед призерів, адже виборола 1 місце (1 ліга) з фітнесу! «Коли оголосили прізвище того, хто посів 3-тє місце, я сказала: «Маша, у нас, мабуть, друге?». Але далі назвали: «Чорногор Олександра». Ми зраділи страшенно! Було зрозуміло, що Маша на першому! – ділиться мама призерки.

Тож хочеться побажати тобі, Машо, так тримати! Нехай усі елементи завжди вдаються з легкістю! Нових перемог!

Ольга ОСІЯНЕНКО

03.08.2020 15:42
Переглядів: 2869
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.