56 продуктових наборів від благодійників отримали нужденні з Тальнівщини, що на Черкащині (відео) - Вісті Черкащини

56 продуктових наборів від благодійників отримали нужденні з Тальнівщини, що на Черкащині (відео)

З продуктовими наборами до багатодітних, одиноких матерів, стареньких людей, до осіб з інвалідністю минулого тижня поїхали пастор Церкви Адвентистів Сьомого Дня Олег Яковенко з дружиною Валентиною, директор «Дружболандії» Григорій Мар’янчук, фахівець служби надання соціальних послуг Тальнівської міськради Наталія Гаюн. З ними вирушили й ми. Разом відвідали понад 20 жителів Тального, які потребують допомоги, вручили пакети з макаронами, олією, гречкою, вівсяними пластівцями, маслом, томатною пастою, борошном, яйцями та печивом – продуктами першої необхідності. Окрім того, в наступні дні продуктові набори отримали жителі сіл Павлівка Перша, Чеснопіль, Червоне, Степна, Соколівочка та Заліське, Кобринова Гребля. Загалом роздали людям 56 наборів.

–Це дуже класно, дуже велика допомога, тому що в такий момент – карантин – взагалі нема ніяких коштів, за які можна виживати просто, а роботи – то зовсім. А дитина маленька, то на роботу не підеш. Так що дуже велике спасибі вам за це, що ви таке робите, – сказала із вдячністю Любов Луценко із Тального. Жінка сама виховує донечку. Коли ми прийшли, вона саме готувала сніданок, а малеча щойно прокинулася і гралася біля мами. Алла Попейко, яка живе поруч і виховує 3-х діток, теж зустріла нас радо. Це була ранкова година, тому її малюки ще спали. Несподіванкою став наш візит і до Наталії Нікітіної, яка виховує 2-х дітей.

Лілія Яремчук, попри те, що почалася мигичка, зустрічала нас біля свого подвір’я. Жінка саме замісила тісто. Вибігла на вулицю – руки в борошні. Каже, що обоє її синочків – і 5-річний Валентин, і 8-річний Ростислав – допомагають їй ліпити пиріжки. Хлопці тим часом прибігли до мами. А які серйозні! «Це несподівано для мене, – сказала жінка. – Я дякую кожному, хто мені помагає, молю Бога про кожного, хто мені поміг. Ось принесли, для вас, може, воно мізерне, а для нас – це радість дуже велика».

Наступного дня, попри зливу, що не вщухала, подружжя Яковенків, а з ними й ми, поїхали до Павлівки Першої та Чеснополя.

–Проходьте та сядьте чуть, – припрошувала нас до кімнати 89-річна Явдокія Кривенкова, жителька Павлівки Першої. До бабці поприходили односельці – провідати. – Бачите, не прибираю ліжка, бо котик гріється. Оце вони всі порозходяться, а я тільки до нього й говорю. Ой, понаносили мені такого всього, спасибі! – показує на пакети з продуктами.

Сама погода, здавалося, грала проти нас, але допомогу потрібно було роздати.

–Не чекали на нас? – запитала з порога Валентина Яковенко, коли зайшла до оселі Григорія та Марії Овчаруків.

–Чекали, бо празник сьогодні, – відповів старенький, він сидів біля вікна, ніби когось виглядав.

–Спасибі. За добре слово спасибі, і за все спасибі, що не забувають людей, – дякувала гостям його дружина.

Відвідали і найстарішу жительку Павлівки Першої – 99-річну Ганну Рибак.

–Дайте я хоч роздивлюся! – радо зустрічала нас вдома 79-річна Галина Паламаренко. – Так уже я благодарна вам, що ви до мене приїхали: така ж погода – дощ ллє!

А дощ і справді лив, як з відра. Окрім авто, нікуди було сховатися. У Чеснополі люди приймали нас з радістю.

Зокрема, зайшли ми і до Любові Очеретяної. Бабуся розплакалася, дякувала за допомогу, просила, аби посиділи трішки у неї, розповідала, що, попри свої 83 роки, ще садить город, курей кілька тримає. Одна біда – самотність: «Дай, Боже, вам усім віка і здоров’я», – казала наостанок та хрестилася.

Заїхали також і до Марії Вовк. Жінка хворіє, лежача. Її доглядає рідна сестра Катерина Бугайцова. Каже, що було б непогано, аби хто допоміг дровами, щоб сестрі було тепло.

Поспілкувалися ми також і з пастором церкви Олегом Яковенком. Він повідав нам, що у цій добрій справі їм допомагають брати та сестри, що живуть, працюють закордоном. Церква співпрацює з міською радою: «Ми вдячні міській раді, попросили списки цих людей і вони їх нам дали. Я хотів би всіх попросити: залучайтесь, тому що є дуже багато людей, які страждають сьогодні, які потребують цієї допомоги, – звернувся до усіх небайдужих пастор.

 

Ольга ОСІЯНЕНКО

02.06.2020 11:53
Переглядів: 1444
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.