5-річний Максим Загородній живе у батька і тикає мамі дулі - Вісті Черкащини

5-річний Максим Загородній живе у батька і тикає мамі дулі

23-річна Мар’яна Загородня із Гордашівки Тальнівського району понад рік не може забрати додому свого 5-річного сина Максима. За хлопця понад рік судиться із чоловіком Іваном. Дитина живе в нього.

«Я вийшла заміж у 2009 році», – каже жінка.

«Жили в Іванових батьків. Спочатку було все добре, але потім свекри почали попрікати мені тим, що я ніде не роблю. Вивчилася на повара й пішла працювати в кафе «Люкс» в Тальному. Заробляла непогано. Але за специфікою роботи стала пізно повертатися додому. Після весіль мусила затримуватися до третьої ночі.

Чоловік і його родичі почали слідкувати за мною.

Підсилали знайомих аби ті перевірили чи я на місці. Почалися сварки в родині. Я запропонувала чоловікові піти на квартиру. Він відмовився. Я пішла сама. Син Максим ходив до дитсадка. Одного разу я прийшла його забрати, а мені сказали, що дитину забрав батько. Відтоді дитсадок дитина не відвідує.Чоловік повідомив Мар’яні, що віддасть дитину лише після рішення суду.

«Тепер я можу побачити сина лише в будинку Івана та його батьків», – бідкається Мар’яна.

Під час побачень постійно присутні свекор чи свекруха.

«Купила сину телефон, але він постійно розряджений.

Пустили чутку в селі, що я наркоманка чи п’яниця. Мусіла взяти довідку в нарколога, що це брехня. Всі служби постійно говорять, що батьки мають однакові права. А мені понад рік не дають забрати додому свого сина. Хоча би на кілька днів. Придумують різні причини. Мовляв, я не маю належних умов для дитини. Це неправда. Все необхідне в мене є. Є невеликі труднощі з водою, але їх можна вирішити. Суд триває понад рік. Його затягують штучно. На суді Іван каже, що не проти помиритися зі мною. На це дають три місяці, потім півроку. Але колишній чоловік ніяких кроків для цього не робить. Я живу з іншою людиною. Іванові родичі налаштовують сина проти мене.

Днями їхали машиною, дитина побачила мене й почала тикати у вікно дулі.

Я вважаю, що це знущання. Більше року я не можу нормально побути біля своєї дитини. В будь-якій цивілізованій країні таке було би неможливо”.

Батьки Івана мають свою точку зору.

«Мар’яна прийшла до нас боса й гола. Вчитися не хотіла. Ледве вивчили на повара. Хтось їй порадив піти на роботу у бар.

Там відразу загуляла. Її бачили з чужими чоловіками.

Почала приходити в 3-4 години ранку, була п’яною. Про її гульки почали казати односельці. Ми терпіли, не хотіли ранити Івана, аж поки вона почала ходити містом під руку із своїм теперішнім співмешканцем. Забрала речі й пішла жити до своєї 78-річної баби. Оскільки працювала вночі, дитина вешталася селом неприкаяна або ночувала в Мар’яниних подружок. Інколи брала його на роботу й він там сидів до 12 години ночі. Хлопчик дзвонив нам, скаржився, що в нього температура, а за ним ніхто не доглядає. Після того, як забрали, мати не надто рвалася до сина», – розповідають вони.

За їхніми словами, жінка, у січні приходила двічі, в лютому – теж, у березні була тричі.

«Ми хочемо, аби Максим виріс у нормальних умовах. Як тільки суд вирішить, з ким йому бути – виконаємо негайно. Суд ми не затягуємо. До дитсадка справді не пускаємо. Колишня невістка якось казала подружкам, що хоче завезти хлопця до родичів на західну Україну, а сама податися на заробітки.

Тому ми найняли вчительку, яка готує внука до школи вдома».

Микола Писар – керівник служби у справах дітей та неповнолітніх Тальнівської РДА ситуацію коментує неохоче.

«З цього приводу ми скликали засідання комісії. Жоден із батьків не веде асоціального способу життя. Орган опіки – Тальнівська райдержадміністрація рекомендувала суду залишити дитину із матір’ю. Хоча ми не маємо нічого проти батька. Дитина під його наглядом росте доглянута. Наш висновок – не аргумент для суду. Він має керуватися законом і врахувати всі нюанси й деталі справи».

Ще одне судове засідання в справі має відбутися 18 травня. На ньому слухатимуть свідків від сторони батька.

Юрій СТРИГУН

17.05.2016 11:15
Переглядів: 973
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.