414 тисяч гривень боргу Тальнівська громада успадкувала від колишньої влади району - Вісті Черкащини

414 тисяч гривень боргу Тальнівська громада успадкувала від колишньої влади району

Про ці борги стало відомо на бюджетній комісії Тальнівської міської ради, яка засідала перед минулою сесією. Про них повідомила керівниця відділення Державного Казначейства України у Тальнівському районі. Зазначивши, що борг у сумі 414 тисяч 844 гривні треба сплатити негайно.

Боргові подарунки колишнє керівництво району в особах екс-голови Тальнівської райради Валентини Любомської та керівництва РДА залишило у спадок Тальнівській громаді.

З цього приводу міський голова Василь Сідько сьогодні збирає позачергову сесію Тальнівської міської ради, аби винести на розгляд депутатів питання про борги, які потрібно прийняти від влади колишнього Тальнівського району.

За роз’ясненням ми звернулись до начальника управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міської ради Наталії Шпичак:

– Є борг 314 тисяч 143 гривні по освіті за опалення теплоносіїв фірмою «ТЕПЛОАЛЬТ». Підприємство опалювало школи відділу освіти Тальнівської РДА. Рішенням сесії райради у листопаді 2020 року передали майно громаді, а сесія громади у грудні його прийняла. На той момент був борг за опалення, нам ще було невідомо, чи борг погасять, адже розраховували на платежі, які мали надійти від сільгоспвиробників, – коментує Шпичак.

За словами посадовиці, минулорічний бюджет Тальнівського району не виконано. Влада району першочергово погасила заборгованість по зарплаті, а тепло залишили неоплаченим. На сьогодні є заборгованість у Вишнопільській школі – 81 тис. 109 грн. 49 коп., Легедзинській школі – 83 тис. 320 грн. 41 коп., Мошурівській школі – 46 тис. 101 грн. 96 коп., Зеленьківській школі – 103 тис. 609 грн. 63 коп..

Нагадаймо, як районна рада на чолі з Любомською розпреміювала себе перед розпадом: у листопаді на заробітні плати для 12-ти працівників райради з бюджету пішло 334 тис. 947 грн.. А в грудні – 278 тис. 945 грн.. Сума кругленька, якою б спокійно можна було покрити борги району за опалення. Але навіщо покривати, якщо борги можна подарувати Тальнівській громаді?

– Оскільки район ліквідований, то на громаду йдуть боргові зобов’язання. Правонаступник Тальнівського району – Звенигородський район, але заклади освіти району успадкувала громада, – стверджує Наталія Шпичак.

Також громада має сплатити борги району у сумі 100 тис. 701 грн. ПрАТ «Тальнівське АТП 17137» за перевезення пільгових категорій населення.

Наталія Шпичак пояснює, що станом на сьогодні коштів, аби оплатити борги району, немає. Тальнівський район зараз не можна ліквідувати, адже за ним тягнеться кредиторська заборгованість. Тому це питання треба виносити на сесію, аби депутати проголосували за те, щоб прийняти ці борги на громаду. А потім будуть думати, де шукати кошти, аби покрити заборгованість.

Влада Тальнівського району склала свої повноваження давно, але які ще боргові сюрпризи чекатимуть на громаду у майбутньому? Добре, що Любомська з командою та начальниця відділу освіти району Лариса Коваль зі своїми підлеглими не забули себе преміювати перед розпадом. Головна екс-освітянка Тальнівщини Лариса Коваль вже влаштувалась керівником освіти у Звенигородському районі, мабуть там розгледіли її вміння понабирати боргів і списати їх на когось іншого.

 

Марта ДОВЖУК

07.04.2021 14:47
Переглядів: 1216
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.