4 тижні карантину: чим живе Тальнівщина сьогодні

Починаючи з 12 березня, вся Україна живе у режимі карантину через поширення коронавірусної інфекції. З того часу минуло 4 тижні. Крім того, що полізли вверх тривожні цифри інфікованих людей по всій країні, зокрема і на Черкащині, спорожніли дороги та вулиці сіл і міст, все частіше й частіше зустрічаєш людей у масках та рукавичках, ми побачили ще й такі зміни у житті нашого району та міста.

 

 

До продуктових магазинів тепер пускають лише невеликими групами, тільки в масках та рукавичках, у деяких магазинах є антисептики та рукавички для покупців. Деякі підприємці вдаються до вигадливих заходів безпеки і чіпляють поліетиленову плівку до самої стелі, щоб створити певний бар’єр між продавцем та покупцем. Дефіциту продуктів (фруктів, овочів, круп, м’яса) у магазинах немає. Ціни теж істотно не змінилися. Хіба на окремі види товарів.
Обидва ринки Тального не функціонують. Хоча група місцевих підприємців і писала звернення до міської ради, щоб дозволи торгівлю на маленькому базарі. Але рішенням депутатів, штабу та самого в. о. міського голови продовжено заборону на торгівлю на обох базарах, оскільки належних умов для торгівлі в умовах карантину там немає. Не всі підприємці реагують позитивно на такі заборони. Їх можна зрозуміти, адже сім’ї доводиться годувати і під час карантину, та й товар втрачає якість, бо виходять строки зберігання. Проте є й такі підприємці, які вважають заборону правильною. Анна Гребінник, що продає м’ясо на центральному ринку, каже: «Як би ти правил гігієни не дотримувався, все одно на базарі реалізувати товар без контакту не вдасться. Товар іде з рук в руки. Не страшно, переживемо. Береженого й Бог береже. А буде здоров’я, то все піде своїм ладом».

Непродовольчим магазинам дозволена торгівля «на винос», без відкриття торгівельних точок. Місцева влада з розумінням ставиться до того, що люди з приходом весни приводять в порядок власні двори та оселі, тому подбали, щоб було де купити банку фарби чи необхідний інвентар. Багато магазинів та деякі ресторани почали оперативно налагоджувати продаж в онлайн-режимі.

 

 

Банки скоротили години роботи. Працюють з дотриманням усіх санітарно- гігієнічних норм.

Відділення «Укрпошти» та «Нової Пошти» працюють у звичайному режимі, з дотриманням санітарних та протиепідемічних заходів. На період карантину навіть плата за зберігання посилок на відділеннях «Укрпошти» не береться. Усе для того, щоб знизити ризики інфікування.

В неділю 5 квітня вулиці Тального вперше мили з пожежної машини. Чи планують це надалі робити? – запитуємо у заступника міського голови Олександра Маринченка:

–За вихідні склали ЗІЛа, який 10 років простояв мертво у «Комунальнику», на «Водоканалі» йому переварять труби на водоподачу, у вівторок вранці ця машина поливатиме водою вулиці нашого міста. Поки звичайною водою. Щоб ви собі уявили: на бочку у 6 кубів треба реагенту на суму 1100 гривень. А це десь на 15 хвилин роботи. Таких грошей у нас немає. Тому поки змиватимемо пил чистою водою.

 

 

Також поцікавилися, наскільки готове наше місто до масових захоронень, якщо, не дай, Боже, до такого дійде. Олександр Маринченко запевнив нас, що про це також подумали: перше, що зробили, це відправили технічну документацію нового кладовища на експертизу. Сподіваються, що зможуть запустити в дію десь через місяць. А тим часом, дали вказівку зробити мінімальний благоустрій нового міського кладовища. Юрій Поліщук, директор КП «Ритуал» телефоном нам повідомив, що підприємство теж готується до таких поховань: «Закупили хлорки, костюми, захисні маски. Проводимо інструктажі з працівниками. Людей, які у нас замовляють ритуальні послуги, попереджаємо, щоб уникали масових скупчень. Як жертв вірусу буде багато, то без додаткового фінансування ми не справимося».

Про те, як хоронять покійників у селах району, нам розповіла очевидиця:

–Коли приїхала на похорон, – каже родичка померлої, – людей у дворі було небагато. Деякі в масках. Хоч вінків під стінами будинку було куди більше. Видно, люди приходили, затримувалися ненадовго і йшли додому, квіти залишали. Воно й не дивно. Що зробиш? Хіба ж міг хто подумати, що так буде? Карантин є карантин. Треба берегтися. До речі, вінок придбала у Тальнівському «Ритуалі» без жодних проблем. Вибір великий, є геть усе.

На кладовище пішло людей не багато, на обід зібралися тільки найрідніші. Просто посиділи вдома за столом, пом’янули і розійшлися. Сільський голова відразу попередив, що під час карантину заборонено організовувати поминальні обіди, на які б зійшлося чи не з пів села односельців.

 

 

Наразі ситуація у районі із захворюванням на COVID-19 у районі під контролем і навіть епідемпоріг на ГРВІ не перевищено. Про це нам повідомила керівник Центру ПМСД району Анна Данилюк. Вона розповіла, що до пацієнтів з катаральними явищами виїжджає мобільна бригада, беруть мазки на аналізи і відправлять на лабораторні дослідження в Черкаси. Люди, які повернулися з-за кордону, також знаходяться під контролем лікарів. Захистом, тестами працівники центру також на 100% забезпечені.

Карантин карантином, але життя продовжується. І якщо комусь раптом припекло одружитися, то не обов’язково чекати завершення карантину, у Тальнівському районному РАЦСі шлюб зареєструють, щоправда, за однієї умови: всі мають бути в масках і рукавичках. Одна пара, весілля якої було заплановано на цей період, до РАЦСу  не з’явилася. А от діток народилося у районі  – 16.

Незабаром ми обов’язково повернемося до нормального життя, але для цього нам необхідно бути свідомими громадянами і дотримуватися усіх умов карантину.

Марина КАМІНСЬКА

08.04.2020 14:03
Переглядів: 1304
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.