24-річний фізрук із Тального розповів про те, чому вирішив стати вчителем - Вісті Черкащини

24-річний фізрук із Тального розповів про те, чому вирішив стати вчителем

12 вересня ми відзначали День фізичної культури та спорту.

Фізкультурники відіграють важливу роль у становленні та розвитку дітей. Вчителі фізичного виховання з самого дитинства прищеплюють учням любов до спорту. Адже спорт – це сила, краса та здоров’я. Недаремно кажуть, що в здоровому тілі – здоровий дух. Тому займатися спортом сьогодні не просто потрібно, а й модно.

Про те, як потрібно прищеплювати дітям любов до спорту, і чому варто ним займатися, розповів молодий вчитель фізичного виховання Тальнівського НВК 24-річний Максим Баланюк.

Максим народився і провів усе життя у рідному Тальному. Ще в шкільні роки фізкультура займала значне місце у житті хлопця та була найулюбленішим шкільним предметом: «Я чекав уроки фізкультури з нетерпінням. Волейбол, футбол, баскетбол – улюблені ігри. Можу сказати, що завдячую цим своїй вчительці Світлані Вікторівні Балинець. Вона хороший учитель, все робила для того, аби ми чогось досягли у своєму житті. Вона працювала для дітей. Завдяки її наполегливості та цікавим урокам я й загорівся бажанням впродовж життя займатися спортом», – пригадує молодий вчитель. За його словами, шкільні роки були насичені спортивними змаганнями, у яких в основному здобували призові місця.

Після школи у 2013 році вступив до Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького на факультет фізичної культури, спорту та здоров’я, який закінчив з червоним дипломом: «Завдяки викладачам, в університеті я набув більше практики та теоретичних знань. У нас були постійні тренування в будь-яку погоду, але ми були щасливі, що нас прагнуть чогось навчити, що нас ганяють по повній програмі, що є люди, які готові витрачати свій час на нас», – зазначив співрозмовник.

Після закінчення магістратури, Максим Баланюк вирішив часу не гаяти, а йти в рідну школу викладачем фізкультури. За його словами, так співпало, що він прийшов на місце своєї колишньої улюбленої вчительки Світлани Балинець, яка вирішила покинути вчителювання у школі. І ось уже промайнув рік, як Максим Олександрович – вчитель фізичної культури в Тальнівському НВК та навчає дітлахів фізичній культурі та спорту. Ні разу молодий чоловік не пожалкував про свій життєвий вибір. Каже, якби повернути час назад, до вибору майбутньої професії, то обов’язково пішов би тією самою дорогою.

У роботі вчителя фізкультури Максиму найбільше подобається передавати свої вміння молодому поколінню, прищеплювати любов до спорту: «Хочеться, щоб діти любили фізкультуру, адже спорт – це рух, здоров’я. Хочу сказати, що у роботі я намагаюся бути схожим на свою вчительку. Намагаюся товаришувати зі своїми учнями. Потрібно десь і пожартувати, а десь і суворішим побути, тоді й поважатимуть», – додає молодий спеціаліст.

Зараз він тренує два четвертих класи, один п’ятий, два восьмих і один дев’ятий. Вчитель зауважує, що діти початкових класів сприймають його як друга та із задоволенням біжать на уроки, на відміну від старших. Проте, Максим Олександрович завжди ставить перед собою цілі, аби досягнути їх з дітьми незалежно від їхнього віку.

– Дітям властиве наслідування вчинків та звичок дорослих і, в першу чергу, вчителів. Тому, я вважаю, що вчитель повинен бути дуже вимогливим до себе, до своєї поведінки. Мої учні беруть участь у різних змаганнях і завжди показують гарні результати. Я хочу, щоб діти з дитинства любили спорт, в середньому віці здобували навички, а згодом ставали олімпійськими чемпіонами, – каже чоловік.

 

Молодий вчитель є капітаном волейбольного клубу «Олімп». І вже протягом декількох років команда є чемпіоном району. У цьому році грав за команду «Рятівник», яка отримала перше місце у другій лізі з міні-футболу. Брав участь в судійстві супер кубку України з волейболу.

Окрім роботи, чоловік полюбляє відпочити у лісі, позбирати гриби, провести час з рідними та друзями, відсторонитися від буденного життя.

На завершення Максим Баланюк вітає всіх вчителів фізичного виховання з професійним святом, бажає любити свою роботу, привчати дітей до спорту та виховувати їх справжніми козаками. Редакція газети «Новий Дзвін» приєднується до побажань.

Катерина КІХТЕНКО

14.09.2020 09:25
Переглядів: 1636
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.