16 січня не можна хвалитися чимось і пишатися, щоб люди не наврочили

16 січня – з морозом-5 градусів і вологістю 84%. Атмосферний тиск в межах норми — 755 мм.р.с. Рік тому, цього ж дня, на термометрах був +1 градус і падав дрібний сніг. Найнижча температура у Тальному була зафіксована у 1963 році — -29 градусів, найвища у 1989 році — +6.8 градуси.

У народі 16 січня відоме як день пам’яті Святого Гордія. Селяни в цей період намагалися оберігати худобу від наврочування і пристріту, проводили відповідні обряди очищення, виготовляли амулети, наводили порядок в хліві.

Багато хто вірив, що тільки на Гордія можна вилікуватися від одержимості бісами, епілепсії та інших недугів, які могли бути пов’язані з наведенням наврочення. Вважалося, якщо молитися, то хвороба незабаром відступить. Крім того, існувало вірування, що коли в цей день з людини виганяли біса, то він міг вселитися в домашню тварину. Щоб цього не сталося, намагалися 16 січня прибирати в хліві, в сараях, годували худобу кашею, звареною на молоці, а також короваєм, який спеціально пекли до цього дня.

Народні прикмети

Якщо на небі в день 16 січня з’являється велика біла хмара, то незабаром почнуться хуртовини та завірюхи.

16 січня не можна хвалитися чимось і пишатися – щоб Гордій не забрав (люди не наврочили).

Якщо рано світає, значить, скоро випаде сніг.

Якщо весь день 16 січня йде сніг, то вночі вдарить сильний мороз.

Якщо зірки яскраво сяють – чекай ясну погоду.

<img src='Історія‘ class=’aligncenter’/>

1918 — Центральна Рада ухвалила закон про створення української добровольчої армії.

1919 — Українська Директорія оголосила війну більшовицькій Росії.

2014 — в Україні прийняті “закони про диктатуру” («закони 16 січня»).

<img src='Події‘ class=’aligncenter’/>

2007 — наймолодша на Черкащині бігатодітна мама із села Шубині Стави Лисянського району отримала новий будинок. На його придбання з районного бюджету виділили 20 тисяч гривень.

2008 — 37-річна жителька села Кайтанівка Катеринопільського району народила 6-кілограмове немовля. В історії Катеринопільської ЦРЛ таке дитя було вперше.

2010 — поховали заслуженого вчителя України Надію Гарбуз, 54 роки, із села Виноград на Лисянщині. 6 січня вона разом із чоловіком їхали в автомобілі, коли на зустрічну смігу виїхала інша автівка.

15.01.2017 20:04
Переглядів: 467
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.