Верховна Рада підтримала у першому читанні перейменування "копійки" на "шаг" - Вісті Черкащини

Верховна Рада підтримала у першому читанні перейменування “копійки” на “шаг”

18 грудня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №14093 про перейменування “копійки на шаг”. За основу документ підтримали 264 народні депутати

Про це повідомляє нардеп Ярослав Железняк.

Наразі в обігу в Україні перебуває майже 14 млрд монет. Водночас у майбутньому планується випуск лише монет номіналом “50 шагів”, які ще певний час — орієнтовно 3–4 роки — карбуватимуться обмеженими тиражами у кілька десятків мільйонів штук. Інші монети залишатимуться номіналом від 1 гривні і вище.

Железняк також зауважив, що незалежно від назви монети поступово зникатимуть з обігу через інфляційні процеси та девальвацію національної валюти.

Для остаточного ухвалення законопроєкту парламент розпочав дискусію щодо проведення ще одного пленарного засідання цього року — 27 грудня. Відповідну пропозицію підтримав 241 народний депутат.

espreso.tv

Читайте також: «Ерудит» повертається громаді: Тальнівська міська рада ухвалила ключове рішення для старшої школи

Читайте нас також в Telegram!

18.12.2025 15:17
Переглядів: 102
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.