Уряд підвищив доплати для непрацездатних членів родин Героїв Небесної Сотні - Вісті Черкащини

Уряд підвищив доплати для непрацездатних членів родин Героїв Небесної Сотні

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, підготовлену Міністерством соціальної політики, сім’ї та єдності, якою суттєво підвищено щомісячні доплати для непрацездатних членів родин Героїв Небесної Сотні

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності Денис Улютін наголосив, що держава має забезпечити належну підтримку сім’ям загиблих Героїв, які у 2014 році віддали життя за свободу та європейське майбутнє України.

“Герої Небесної Сотні стояли за свободу України на Майдані без зброї в руках. Вони боролися за ті самі цінності, за які наші воїни сьогодні стоять на полі бою… Саме тому держава сьогодні зобов’язана забезпечити справедливість та гідну підтримку для їхніх родин”, — зазначив він.

Згідно з постановою, з 1 грудня 2025 року щомісячна доплата до пенсії у зв’язку з втратою годувальника становитиме 12 971 грн. У разі, якщо в сім’ї є двоє або більше непрацездатних утриманців, ця сума ділитиметься порівну між ними.

Наразі такі виплати складають 5 тис. грн, 6,5 тис. грн або 8 тис. грн залежно від кількості утриманців — ці розміри діяли ще з 2014 року.

Також нові доплати призначатимуться не лише до пенсій у разі втрати годувальника, а й до пенсій за віком або по інвалідності, якщо вони оформлені відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Сьогодні пенсії у зв’язку із втратою годувальника отримують 92 члени сімей 76 Героїв Небесної Сотні.

  • Нагадаємо, що з 18 листопада, компанія “Укрпошта” розпочала прийом заявок на одноразову виплату 1 000 грн за програмою “Зимова підтримка” у відділеннях по всій Україні.

ЕСПРЕСО

Читайте також: У Тальному відзначили кращих працівників сільського господарства та ветеранів галузі

Читайте нас також в Telegram!

20.11.2025 10:46
Переглядів: 87
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.