У Раду внесли нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Що він передбачає

Уряд зареєстрував нову редакцію про проходження військової служби та мобілізації — під номером 10449. У Міноборони (МО) кажуть, що коментарі та зауваження до документа врахували спільно з Генштабом, урядом та нардепами.

Тепер законопроєкт визначає чіткий термін служби на період воєнного стану, заявляють в МО.

Добровольці по мобілізації матимуть відстрочку на два місяці для вирішення особистих справ та підготовки до мобілізації, а от люди з інвалідністю всіх груп звільняються від військової служби. Тільки є нюанс: до кінця 2024 року всі чоловіки віком від 25 до 55 років, яким після 24 лютого 2022 року встановили інвалідність ІІ та ІІІ груп, мають пройти повторний огляд на непридатність до військової служби.

Це не стосується чоловіків з інвалідністю ІІ та ІІІ груп, які отримали захворювання та поранення під час захисту України. Від призову звільняються також жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів.

В оновленій версії також ідеться про щорічну основну відпустку під час воєнного стану, її можуть надавати частинами не менше 15 днів, а військові, звільнені з полону, отримають додаткові 90 днів відпустки зі збереженням виплат, якщо вони продовжать службу.

Законопроєкт передбачає й те, що для оновлення даних не потрібно буде йти в ТЦК, можна зробити це онлайн в особистому кабінеті на базі реєстру військовозобовʼязаних «Оберіг» або в ЦНАП. Також дозволятиметься переїжджати в інші міста без дозволу військкомату (але стати на облік в іншому місті — обовʼязково).

Що ще передбачає нова версія проєкту закону:

після мобілізації громадяни проходять обовʼязкову військову підготовку протягом 2—3 місяців (без цього людину не мають права відправити на фронт);
зменшення призовного віку з 27 до 25 років;
скасовується строкова служба, а замість неї — базова військова підготовка на пʼять місяців;
проводитимуть облік для всіх;
державні службовці більше не матимуть відстрочки від призову (броня мерів, голів селищних рад і територіальних громад зберігається);
грошове забезпечення буде від 20 тисяч гривень без урахування додаткової нагороди, яка на період воєнного стану становитиме від 30 до 100 тисяч гривень;
для виїзду за кордон усім чоловікам від 18 до 60 років необхідно додатково предʼявити військовий квиток з відміткою про зняття з обліку;
ТЦК може звернутися до суду для накладання обмеження на ухилянтів. Йдеться про арешт банківських рахунків та цінностей, які зберігаються в банках, обмеження прав на користування транспортним засобом.
Якщо громадянин добровільно протягом 10 днів з дня вручення повістки не зʼявився до ТЦК (зокрема й закордонної дипломатичної установи України), то його можуть обмежити у праві на виїзд за межі України, а ще за рішенням суду обмежити у праві керування транспортним засобом, накласти арешт на кошти та інші цінності у банках та інших депозитарних установах.

Законопроєкт також визначає поважні причини, які можуть виправдати неявку до ТЦК у терміни, визначені повісткою:

перешкода стихійного характеру;
хвороба призовника;
дії країни-агресора або інші обставини, які позбавили можливості прибути у зазначені пункт і строк;
смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини.
Про причини неприбуття треба повідомити ТЦК упродовж трьох днів з кінцевої дати, визначеної у повістці.

Щодо іноземців та людей без громадянства, які хочуть піти служити, то пропонується, щоб вони зверталися до центрів рекрутингу, ЦНАП, центрів зайнятості, ТЦК за місцем проживання чи тимчасового перебування або ж безпосередньо до військової частини. Під час воєнного стану розірвати конракт вони можуть за власним бажанням, але не раніше шести місяців безперервної служби.

Українці за кордоном
За кордоном українці віком від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, зможуть скористатися послугами у дипломатичних установах тільки за наявності військово-облікових документів.

Винятком є оформлення посвідчення на повернення в Україну, оформлення спадщини або документів на дітей, якщо один з батьків іноземець. Також заяви до дипвідомства можуть подавати арештовані, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

Верховна Рада зможе проголосувати за законопроєкт на найближчому пленарному тижні у лютому, якщо парламентарі підтримають рішення скоротити строк подання альтернативних законів з 14 до 7 днів.

11 січня початковий законопроєкт про мобілізацію № 10378 повернули на доопрацювання — Рада не розглядала документ. За словами голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, таке рішення ухвалили за результатами закритої наради з військовим командуванням і погоджувальної ради. Пізніше Кабінет міністрів офіційно відкликав цей законопроєкт.

БАБЕЛЬ

Читайте також: Повернули плащаниці та обігрівач: московський патріархат зі скандалом і грабунком покинув церкву у Вишнополі

Читайте нас також в Telegram!

31.01.2024 12:17
Переглядів: 690
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.