Скринінгові технології на основі ШІ використовуватимуть для навчання сімейних лікарів

CheckEye співпрацюватиме з Академією Сімейної Медицини України для раннього виявлення хронічних захворювань. Використовуватимуть технології скринінгу на основі штучного інтелекту.

Про це повідомляє пресслужба Академії сімейної медицини.

Де з’являться технології

Спільний проєкт стартуватиме в чотирьох медичних університетах України. Наразі відомо, що це буде Національний університет імені О.О.Богомольця в Києві, а також три навчальні заклади в Дніпрі, Одесі та Харкові. Додатково скринінгові технології застосовуватимуть для активностей професійної спільноти академії. Також найближчим часом процедура з’явиться в одній із громад на Миколаївщині.

CheckEye та АСМУ говорять, що прагнуть ввести інновації в повсякденну практику лікарів, а також розвивати дослідницькі й освітні ініціативи. У співпраці планують оцінити економічний ефект технології та проаналізувати, які є бар’єри для її впровадження.

Про процедуру

Компанія CheckEye розробила хмарне рішення для визначення діабетичної ретинопатії за допомогою фотографічних зображень очного дна алгоритмом ML\AI. Для фотографій не потрібні спеціальні умови. Також у компанії зазначають, що знімок для завантаження в систему діагностики зможе зробити навіть людина без медичної освіти.

Читайте також: Українські науковці вперше втілять проєкти на замовлення держави: які саме

За даними Міжнародної діабетичної федерації, понад 537 мільйонів людей у всьому світі живуть із діабетом. У майбутньому він може розвинутися в ту чи іншу форму ретинопатії, що викликає зниження гостроти зору або, у складних випадках, сліпоту.

Про АСМУ та CheckEye

Академія Сімейної Медицини України – це мережа лікарів, які щодня працюють із пацієнтами та прагнуть підвищувати якість первинної медичної допомоги.

«Ми віримо, що технології можуть значно покращити якість сімейної медицини, допомагаючи лікарям у прийнятті клінічних рішень і профілактиці тяжких ускладнень. Впровадження скринінгових точок у медичних університетах та громадах — це шлях до змін, які вже сьогодні впливають на здоров’я українців», — говорить директорка АСМУ Ірина Волошина.

CheckEye — інноваційна платформа на основі штучного інтелекту для масового скринінгу хронічних захворювань. Компанія стверджує, що профілактична медицина може стати доступною для кожного.

Нагадуємо, що українці здобули всі призові місця на «Іграх Нескорених» в одній із дисциплін.

#ШОТАМ

Читайте також: З Тальнівщини на передову: Всеукраїнська Аграрна Рада передала ще 10 авто для ЗСУ

Читайте нас також в Telegram!

13.02.2025 09:37
Переглядів: 284
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.