Підприємці з Тальнівщини мітингують та просять дозволити їм працювати

11 листопада зранку під стінами районної адміністрації зібралися підприємці, які працюють на ринках Тальнівської громади, щоб «відстояти своє право на працю». Їхню роботу призупинено через потрапляння Тальнівщини до червоного рівня епіднебезпеки. Активісти категорично проти суворих обмежень та вимагали дозволу на роботу.

Підприємці скаржилися, що карантин вдарив саме по них. В той час як магазини та супермаркети, які знаходяться в закритому приміщенні, продовжують працювати, то їм на свіжому повітрі торгувати не можна. Нарікають і на те, що не були завчасно попереджені стосовно ймовірного закриття торгівлі на ринках.

– Як мені реалізувати товар, у якого швидко закінчується термін придатності? Викинути? Магазини з будівельними матеріалами працюють, по одній людині пускають, пропри заборону. Я маю сидіти без копійки, сплачувати податки так, як і вони, тільки при цьому не працювати. Як? Де брати гроші? – бідкається Оксана, яка торгує продовольчими товарами на ринку.

Підприємниця Наталя каже: «Чому в Тальному магазини, де дуже багато збирається людей, працюють, тишком-нишком відкриваються, а нам на ринку працювати не можна? Я відстоюю своє право, аби було за що годувати своїх дітей».

– Якщо ми будемо виконувати всі санітарні правила, чому нам не можна працювати? Ми ризикуємо збанкрутувати! Пропонуємо владі або компенсувати нам грошима, або дозволити торгувати, оскільки 23 листопада – це не межа. Ми боїмося, що карантин може подовжитися й до Нового року, – нарікає підприємець Андрій.

До мітингувальників вийшов голова Тальнівської РДА Олександр Цимбал, пояснив, чому виникла така ситуація. Голова райради Валентина Любомська, на відміну від нього, до людей чомусь навіть не вийшла. Підприємці склали колективне звернення, підписали його. У ньому просили дозволу на роботу і зобов’язувались дотримуватись усіх карантинних санітарних норм.

Десь за півтори години акція завершилася, проте дехто озвучував наміри, якщо ситуація не зміниться, прийти за тиждень під адмінбудівлю та мітингувати кожного дня.

Після мітингу ми зв’язалися з Олександром Цимбалом, аби той пояснив детальніше, чому було прийняте рішення – призупинити роботу ринків:

– Моя найголовніша задача зараз – дбати про здоров’я всього населення району. Нам треба якось зупинити цю епідемію. На сьогодні у лікарні дуже багато хворих. Вже тих 20 ліжок, які були призначенні для пацієнтів із діагнозом COVID-19, не достатньо. Тому переобладнали терапевтичне відділення для збільшення місць. За період пандемії в районі коронавірус підтверджений у 476 осіб, з них одужало 298. Для того, щоб ці цифри пішли на спад, я був вимушений скликати позачергову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій було вирішено, не мною одноосібно, а й членами комісії та декількома підприємцями, які були присутні, закрити ринки (де найбільша скупченість людей), магазини з господарчими та будівельними товарами, перукарні, салони краси та інше, відповідно до постанови КМУ. Залишити працювати найнеобхідніші магазини та організації. На ринку скупченість людей контролювати неможливо, на відміну від магазинів, куди можна заходити по одному, по двоє. Для того, щоб уберегти себе, своїх рідних від хвороби, я думаю, що можна почекати декілька днів та утриматись від торгівлі. Ситуація може змінитись через день-два, може, тиждень. Ми будемо звертатись до Кабінету Міністрів України, аби підприємцям зробили якісь пом’якшення, можливо, надали компенсацію чи відшкодування. Буду робити все, що від мене залежить. Я розумію, що це збитки для підприємців, що це робочі місця, але життя і здоров’я людей – найголовніше, – наголосив він.

Катерина КІХТЕНКО

11.11.2020 15:42
Переглядів: 2303
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.