Під Смілою від загибелі врятували самотнє лебеденя

Ціла рятувальна операція розгорнулася сьогодні на озері під Смілою – тут допомагали маленькому лебеденяті, яке залишилося без родини. Пташеня помітили дві сестри – Тамара Комиз зі Сміли та Раїса Брейкіна із Києва – і забили на сполох. Якби не ці жінки, лебідь міг просто замерзнути, адже озеро вже почало покриватися кригою. Тепер же лебідь стане новим мешканцем Черкаського зоопарку.

– На озері було двоє дорослих і двоє маленьких лебедів. А потім я побачила, що лишилося одне маленьке. Куди поділися інші – не знаю, може полетіли кудись. Ми з сестрою, яка приїхала до мене в гості, вчора проїздили повз це озеро. Вода вже почала замерзати, лише в одному місці криги ще не було, і він там сидів. Ми відразу кинулися скрізь телефонувати, бо шкода було птаха, – розповіла Тамара Комиз.

Спершу жінки звернулися до смілянських рятувальників. Але там їм у допомозі відмовили.

– Сказали, щоб ми їм голову не морочили, – говорить пані Тамара. – Тому ми звернулися до волонтерів, які рятують котів та собак. Нам допомогли знайти водолаза.

Птаха рятували сьогодні вранці упродовж кількох годин. Тепер його заберуть до черкаського зоопарку.

– Приїхати по нього хотіли навіть із київського зоопарку – ми навіть їх на ноги підняли. Але краще віддамо його вже своїм, черкащанам, – вирішили сестри, які вже й ім’я врятованому лебедю встигли придумати. – Назвемо птаха Іллею – на честь водолаза, який погодився його дістати з водойми.

Директор Черкаського зоопарку Євгеній Ван зазначає, що лебедя обов’язково оглянуть, щоб визначити його вік та з’ясувати, чи є в нього травми.

– Звісно, ми його залишимо на зиму в зоопарку. Та, якщо в нього немає ніяких проблем з крилами, навесні відвеземо на водойму й випустимо. Бо ж, якщо це льотний та здоровий птах, то він повинен бути на волі, а не в зоопарку, – говорить Євгеній Ван.

Жінки ж обіцяють стежити за долею свого «підопічного».

Про все

25.11.2016 18:31
Переглядів: 402
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.