Переселенка з Донеччини встановила перший у Черкасах флоромат

У липні 2022 року, в розпал бойових дій, уряд започаткував грантовий проєкт «єРобота», за яким кожен українець може отримати кошти для запуску або розвитку власної справи. Головні умови — створити необхідну кількість робочих місць, використати отримані кошти на вказані цілі та сплачувати податки державі.

Журналісти видання «ВиЧЕрпно» поспілкувалися з дружиною військовослужбовця з Донеччини, яка не лише відкрила в Черкасах квітковий магазин, а й встановила за грантові кошти перший в місті флоромат.

Анна Куркіна — родом із відомого міста Святогірськ, що на Донеччині. Має вищу освіту — закінчила Харківський національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського за спеціальністю «Прикладна математика», однак стверджує, що професія не припала їй до душі. Зі студентських років жінка працювала у сфері торгівлі й отримувала гідну заробітну плату. Згодом Анна зустріла свого майбутнього чоловіка, з ним вони створили сім’ю й народили донечку.

«Під час декретної відпустки я не мала можливості ходити на роботу, але дуже відчувала потребу в розвитку, тож почала цікавитися флористикою», — розповідає про початок свого хобі Анна Куркіна.

Спершу жінка черпала різноманітну інформацію на просторах інтернету, сторінках в соціальних мережах флористів із різних країн світу й дивилася прямі етери. На той момент вона вже мала власну інтернет-сторінку, приймала замовлення від клієнтів і мріяла поїхати до великого міста, аби пройти курс навчання в досвідченого фахівця.

На жаль, всі плани та мрії обірвала повномасштабна війна… Окупація Донецької області відбувалася надто стрімко. Десять днів Анна з маленькою донечкою та подругами жили в одному будинку, але, коли ворожі війська почали підходити ближче, вони ухвалили рішення негайно їхати.

Анна Куркіна разом із дитиною поїхала жити у Швецію, до своєї подруги зі студентських років, а її чоловік став на захист Батьківщини. Жінка безмежно сумувала за коханим, однак тривалий час не знала, що робити в Україні без чоловіка ще й з маленькою дитиною, тож вирішила на той момент розвиватися за кордоном. За рекомендацією подруги, Анна подала своє резюме до великого квіткового магазину й згодом почала там працювати.

«Це була величезна квіткова майстерня, де продавалося багато декору, стояв новітній холодильник і сила-силенна різних квітів, які я раніше бачила лише на картинках. У моєму рідному місті були лише два маленькі магазинчики з достатньо обмеженим асортиментом, однак я знала дуже багато назв рослинок. Мене завжди запитували навіщо я їх вчу, але я не робила це спеціально — лиш багато читала й інформація сама відкладалася в моїй голові», — пригадує Анна.

Тоді ж жінка навчилася правильно працювати з кожною рослинкою та доглядати за нею. Анна каже, що робота у квіткових магазинах Швеції відрізняється від українських, адже вимагає швидкості та максимальної концентрації на процесах:

«Я працювала по дев’ять годин на добу, з них годину — відпочивала. Решту часу я мала постійно виконувати якісь завдання — поливати рослини, зачищати їх, доглядати, змінювати водичку, створювати композиції, прибирати. Якщо я виконувала певну роботу — то завжди відразу була й нова».

За роботою й промайнув рік та чотири місяці життя Анни Куркіної в Швеції. Її договір із квітковою майстернею закінчувався, тож жінка мала вибір — укладати нову угоду на тривалий час чи повертатися в Україну.

«Я не планувала назавжди лишитися за кордоном, точно знала, що повернуся додому, питання було лише в часі. Я чекала, коли ситуація в Україні налагодиться. Чекала й чекала, однак коли буде покращення — досі невідомо, а жити треба зараз. Я сумувала за чоловіком, який лишився вдома, тож вирішила, що треба вже повертатися на Батьківщину», — ділиться жінка.

Новою домівкою для себе й родини в Україні Анна обрала Черкаси. Хотіла жити не в мегаполісі й не дуже маленькому місті, тож Черкаси ідеально підходили під її критерії. У нашому місті вже мешкали й розвивали свої власні справи друзі Ані, тож вона без вагань приїхала сюди й наступного дня знайшла житло.

Спершу ідей, як жити й розвиватися в новому місті, жінка не мала. У неї був лише досвід роботи у квітковій майстерні та бажання ставати краще. Анна Куркіна хотіла знайти в Черкасах роботу флористом — подавала своє резюме у великі квіткові магазини та ходила на співбесіди. Чоловік продовжував боронити Україну, а за маленькою донечкою, окрім неї, не було кому доглядати, тож жінка могла працювати лише за обмеженим графіком. Каже, що це дійсно ускладнювало пошуки роботи.

«Водити дитину в садочок і бути вдома — нецікаво, тож у Черкасах я пішла проходити курси флориста для покращення своїх умінь. Вчитися треба постійно, адже в кожній професії є багато своїх нюансів і потреби дізнаватися нове», — стверджує жінка.

Під час проходження навчань Анна познайомилася з Людмилою. Вона теж була в пошуках себе, вирішила кардинально змінити професію й хотіла розвивати власну справу.

«Ми познайомилися, коли стали поруч за робочий стіл. Так вийшло, що в нас були інструменти однакового кольору й бренду, тож почали жартувати стосовного цього. Далі жартували, що як закінчимо навчання — відкриємо власний бізнес», — розповідає пані Людмила.

Через два місяці навчання закінчилося. Обидві жінки шукали для себе роботу, однак пошуки своїх результатів не давали. Тоді ж вони вирішили, що прийшов час дбати про розвиток свого ремесла й відкрити власну квіткову майстерню. Кожна з них прагнула особистісного росту, однак, що Анна, що Людмила розуміли — своїми силами це не зробиш. Тоді жінки об’єдналися й вирішили розвиватися разом. Все відбулося досить швидко — приміщення знайдено, ремонт зроблено, «Buketten» розвивається, а клієнти тішаться. Тепер вони працюють в тандемі — Аня спеціалізується на флористиці, а Люда дбає про фінансову стабільність бізнесу та обліки.

«Відкрити квіткову майстерню було лише початком (сміється, — ред.). Ми розуміли — те, що маємо зараз — лише самопрояв, але не платформа для заробітку достойних грошей, тож знали, що хочемо зробити щось таке, аби полегшити свою працю й підвищити рівень доходів», — ділиться Анна Куркіна.

Тоді ж підприємці вкотре вивчили ринок конкурентів, аби створити нове, вартісне й дійсно цікаве для людей в Черкасах. До душі припала ідея з флороматом.


  • Довідково:

Флоромат це торговий автомат, переважно з прозорими стінками для кращої оглядовості товару: кошиків з квітами й букетів. Квіти розташовуються на поворотній вітрині, завдяки чому покупець може добре розглянути асортимент товару й визначитися з вибором.


«Колись давно, ще як я тільки починала цікавитися квітковою справою, моя мама показала мені на просторах інтернету фотографії флороматів. Тоді вони ще не мали в Україні жодного аналога, лише були за кордоном. Коли ж йшлося про розвиток власної справи я дійшла висновку: якщо я хочу щось нове — то це повинно бути те, чого взагалі немає в Черкасах. Так, я хотіла встановити перший в місті флоромат», — розповідає Анна.

Плани для розвитку власної справи підприємиці мали, а коштів на реалізацію — ні, тож вирішили скористатися грантовим проєктом «єРобота». Оскільки Анна — дружина військовослужбовця, вона мала можливість отримати від держави 500 000 гривень на розвиток власної справи. Спершу вона звернулася до Черкаського обласного центру зайнятості за допомогою в написанні бізнесу-плану та консультацією. Захистити свою ідею вийшло з другої спроби, тож тепер жінки мають державні кошти на опрацювання та встановлення флоромата в Черкасах.

 

«Насправді я боялася захищати наш бізнес-план, однак зараз думаю, що це не страшно, якщо дійсно знаєшся у своїй справі. Термін дії нашого грантового проєкту становить три роки. За цей час ми повинні повернути державі надані гроші у вигляді податків і за пів року офіційно працевлаштувати двох осіб. З персоналом, поки що, ми маємо проблеми, бо дійсно потребуємо кваліфікованих працівників — флориста та smm-спеціаліста», — ділиться досвідом підприємиця Анна.

Тепер же в Черкасах розвивається не лише квіткова майстерня «Buketten», а й перший в місті флоромат.

Він має вигляд камери схову, містить дев’ять великих комірок із прозорими дверцятами й оснащений холодильним модулем. Букети й квіткові композиції зберігаються в ньому за тієї температури, яка їм комфортна й мають місткості для водички. Комірки флоромата прозорі, що дає можливість людям детально розгледіти кожен букетик. Працює він за допомогою блоку керування так:

  • натискаєте меню;
  • обираєте конкретний букет, аби подивитися, який вигляд він має з усіх сторін (попередньо флористи будуть його фотографувати);
  • натискаєте «Купити»;
  • розраховуєтеся;
  • після відкриття комірки букет можна забрати.

Завдяки додатку, що міститься в телефоні, підприємиці зможуть віддалено керувати й спостерігати за роботою флоромата, а також поповнювати комірки, коли квіти забиратимуть люди.

Анна й Людмила запевняють, що люди, які купуватимуть квіти у флороматі не ризикують, адже вони завжди зможуть звернутися до офіційного магазину «Buketten» й отримати консультацію чи допомогу за адресою: місто Черкаси, вулиця Припортова, 32.

Адреса флоромата: місто Черкаси, бульвар Тараса Шевченка 208(1) ТРЦ «Любава», 1 поверх.

«У Черкасах багато достойних квіткових магазинів, а флоромат встановлено вперше. Ця справа для нас не лише бізнес, а душа, яку ми будемо розвивати й намагатимемося зробити все, аби дарувати людям радість», — додають підприємиці.

ВИЧЕРПНО

Читайте також: Куусамо й Тальне: спільні кроки до майбутнього

Читайте нас також в Telegram!

30.12.2024 15:23
Переглядів: 1342
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.