Пам’ять як щоденна практика: уряд затвердив державний план вшанування захисників до 2030 року - Вісті Черкащини

Пам’ять як щоденна практика: уряд затвердив державний план вшанування захисників до 2030 року

Кабмін ухвалив стратегію увічнення пам’яті захисників та захисниць. Документ, розроблений у Мінветеранів, передбачає перехід від фрагментарних акцій до єдиної державної системи вшанування героїв.

Про це повідомляють у Мінветеранів.

Головна мета — формування цілісної політики пам’яті, що охоплює як урочисті ритуали, так і щоденні практики вдячності. План розрахований до 2030 року.

Що передбачає план заходів

  • проведення національних і регіональних заходів вшанування пам’яті, зокрема приурочених до відзначення пам’ятних дат і міжнародних днів;
  • забезпечення формування системи сталого патронату та догляду за місцями пам’яті;
  • розроблення порядків і стандартів перепоховання померлих (загиблих) захисників та захисниць України;
  • формування єдиних підходів до військових традицій і ритуалів вшанування;
  • створення експозицій, музейних просторів та інших форм збереження історичної пам’яті;
  • створення інформаційних, культурних і просвітницьких проєктів.

Окремий напрям — формування культури пам’яті як щоденної практики: від проведення загальнонаціональної хвилини мовчання до освітніх програм і цифрових рішень, зокрема онлайн‐музеїв, архівів та єдиної платформи пам’яті.

Як «18000» писав раніше, черкаські депутати підтримали петицію щодо коридору шани для полеглих військових.

18000.com.ua

Читайте також: Десять років, які звучать: «Новий Дзвін» – історія довіри, боротьби і великої родини

Читайте нас також в Telegram!

27.03.2026 09:38
Переглядів: 47
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.