Оформити допомогу по безробіттю тепер можна у додатку «Дія»

Фото з інтернету
Уряд дозволив українцям оформлювати виплати допомоги по безробіттю на онлайн-порталі державних послуг «Дія». Повідомляє Громадське

Відповідне рішення Кабмін ухвалив 24 квітня, передає його пресслужба.

Так, в додаток додали відповідну функцію. Для отримання послуги необхідно:

  • авторизуватись у кабінеті користувача на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID;
  • заповнити онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо);
  • отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття /або сповіщення про необхідність доопрацювання /або аргументовану відмову.

«Додаткова онлайн-послуга надасть можливість спростити процедуру звернення безробітних до центрів зайнятості для реєстрації і призначення допомоги по безробіттю», — йдеться у повідомленні.

В уряді зазначили, що на період карантину статус та призначення допомоги по безробіттю присвоюється першого ж дня після подання такої заяви. Після завершення карантину час розгляду заяви змінять, а також додадуть функцію для прямої комунікації менеджера Служби зайнятості та користувача щодо пошуку роботи.

У Кабміні кажуть, що наразі Служба зайнятості зареєструвала в Україні понад 426 тисяч безробітних. З початку карантину (12 березня) їхня кількість зросла на 120,8 тисячі.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль казав, що через карантин без роботи залишились 2 мільйони людей, водночас офіційно зареєструвалися безробітними близько 400 тисяч.

26.04.2020 10:15
Переглядів: 417
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.