Не хотіли йти у військкомат: на Черкащині переселенці намагались спалити гуртожиток

На Черкащині переселенці намагалися спалити гуртожиток після прохання стати на військовий облік. Це сталося в учнівському гуртожитку на Катеринопільщині. А у Черкасах переміщені особи намалювали свастику.

Нацистську символіку виявили на столі в їдальні. Хто саме це зробив, поки не відомо.

«Якби впіймали, хто це зробив, то їм би було зле, – розповідає для «Про все» начальник управління освіти Черкаської ОДА Валерій Данилевський. – Це було в одному із закладів профтехосвіти міста Черкас. На той момент там проживало трохи більше 100 осіб. На ранок працівники прибирали і побачили, яке «диво» нам зробили. Нашкрябали ножем на столі у їдальні, щоб не можна було стерти».

Водночас на Катеринопільщині переселенці ледве не спалили гуртожиток. Чоловіки це зробили після пропозиції стати на військовий облік. Їхні імена вже відомі.

«Маємо всі необхідні дані цих людей, – пояснює Данилевський. – Вони призивного віку. Жили у гуртожитку села Мокра Калигірка. Чоловіки зловживали спиртним і їм неодноразово робили зауваження через це. Ті ж не реагували. Мовляв, ми переселенці і ви нам винні. Тоді директор закладу запропонував негайно стати на облік у військкомат. Як ні, то воєнком би сам прийшов. Ті погодилися нібито, але вже на ранок тихенько втекли. Залишили під плінтусом закладку. За їхнім задумом, вона мала спалахнути за деякий час».

Пристрій встиг підпалити дошки. Працівники гуртожитку, які робили обхід кімнат, вчасно помітили дим і запобігли пожежі. Валерій Данилевський обурений випадком. Каже, зловмисники скористалися гостинністю та співчуттям.

За словами освітянина, матеріали щодо спроби підпалу передадуть СБУ та поліції.

provce.ck.ua

Читайте нас також в Telegram!

 

09.06.2022 13:44
Переглядів: 7695
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.