Нащадок Шевченка на Черкащині понад 30 років створював родинне дерево

У селі Шевченкове на Черкащині живе Микола Лисенко. Він нащадок поета Тараса Шевченка по брату Йосипу. Чоловік понад 30 років досліджує родовід предка.

Про це пише Суспільне.

Про те, що Микола Лисенко — праправнук славетного поета по родинній лінії брата Йосипа, він знав змалку.

— Коли я почав ходити десь у третій клас, ми почали ходити у музей Тараса Шевченка у нас у селі Шевченкове. Я був ще дитиною, тому до кінця не усвідомлював, що ми нащадки такого роду, — пригадує пан Микола.

А через роки зрозумів, що дослідження родоводу Шевченків стане справою його життя.

— Матеріалів було дуже мало, я по крихтах все це збирав. Просив родичів, аби вони мені давали свої сімейні світлини, також просив їхні біографії сімейні, — розповідає Микола Лисенко.

Родовід роду Шевченка

Фото: Суспільне

Генеалогічне дерево пан Микола створював понад тридцять років. Відшукував інформацію в архіві та по метричних книгах. Воно містить 1 310 імен. Ще двісті Микола Лисенко дослідив після створення родинного дерева і все це – нащадки Тараса Григоровича.

На основі зібраної інформації Микола Лисенко створив два видання книги “Коріння Шевченкового роду”. Сподівається видати й третє. Протягом років йому допомагала дружина Галина Федорівна.

— Коли я побачила його схеми, які були по дев’ять метрів полотна, по сім, то я не могла повірити, що можна таке створити, – каже жінка.

Подружжя Лисенків біля будинку

Фото: Суспільне

Пані Галина зазначила, що вони з чоловіком хотіли зацікавити більше людей досліджувати свій родовід. Бо так можна відкрити для себе чимало цікавого.

Серед нащадків Шевченків були різні люди, і письменники, і художники, і люди інших професій. Гілка Тараса Шевченка на дереві життя по центру обрамлена жовтим. Вона без паростків. Дітей у поета не було. Втім він сформував об’ємний творчий спадок, що живе вже не одне століття.

Нагадаємо, 9 березня відзначають день народження Тараса Шевченка. Цьогоріч виповнюється 210 років із дня появи на світ Кобзаря, видатного українського поета й художника. Які заходи цього дня відбулися в Каневі, писав “18000“.

18000

Читайте також: Допомога від благодійників, сучасне обладнання та якісні послуги: як розвивається Тальнівська лікарня

Читайте нас також в Telegram!

11.03.2024 10:13
Переглядів: 614
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.