На Черкащині шлюби з військовими реєструють першочергово й безоплатно
На Черкащині працюють всі відділи ДРАЦС. За час війни до відповідних відділів регіону звернулось майже втричі більше громадян, ніж у мирний час.
Про це повідомив заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.
Перш за все збільшилась кількість реєстрації шлюбів, які зараз реєструються без місячного очікування просто у день звернення. За таким принципом відбувається і державна реєстрація народження малюків.
Першочергово реєструють в органах ДРАЦС шлюби тих пар, в яких наречені призиваються до лав Збройних Сил України або вже є військовослужбовцями. Також наші захисники не сплачують платні послуги за реєстрацію шлюбу.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації відділи державної реєстрації актів цивільного стану Черкаської області змінили свій графік роботи та працюють щодня, окрім неділі.
Відділи приймають громадян з 9.00 до 15.00 без обідньої перерви.
Серед суттєвих змін:
- державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника:
- народження – незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків;
- смерті – незалежно від місця смерті чи проживання померлої особи.
- державна реєстрація шлюбу може проводиться в день звернення без очікування місячного терміну.
Комплексна послуга «єМалятко» тимчасово не надається. Для реєстрації народження на даний час заклади охорони здоров’я видають паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.
“Нова категорія відвідувачів відділів ДРАЦС області – особи, що приїхали на Черкащину з територій ведення активних бойових дій та всі ті жителі України, які прямують транзитом через нашу область до західного кордону. В переважній більшості такі заявники потребують отримання свідоцтв повторно та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян для підтвердження запису відомостей про батька (мами, що не перебувають в шлюбі), для підтвердження родинних відносин, для підтвердження зміни прізвища в шлюбі, що вже припинено у зв’язку з його розірванням”, – розповідає Олександр Свіренюк.
Отримати консультацію можна на «гарячій лінії» відділу ДРАЦС у Черкаській області за телефоном +380 (472) 33 33 77 та за допомогою чату-помічника у Telegram @civilactsdepartment_bot.