На Черкащині небайдужі громадяни вчилися виготовляти зарядні станції для ЗСУ
На Черкащині місцеві волонтери, волонтери з Київщини, Львівщини об’єдналися, щоб протягом трьох днів виготовити більше десятка зарядних станцій для українських захисників. Участь взяли як початківці, так і фахівці, які до цього вже збирали павербанки та дрони.
Наймолодший серед волонтерів – десятикласник Богдан Неумитий. Він приїхав із села, що неподалік. Зізнається, з електронікою працювати доводилося нечасто, але готовий навчатися.
– Хочу навчитися робити зарядні станції. Потім, коли стану старшим, продовжувати цю справу і таким чином допомагати ЗСУ, – поділився він.
200 тисяч гривень на реалізацію проєкту «Енергія задля перемоги» активісти отримали від Фонду Порошенка в межах грантової програми. Усього по Україні до Фонду надійшло 136 заявок від громадських організацій, серед них – ідея черкащан, яку підтримали, розповів співорганізатор проєкту В’ячеслав Голіков.
– Волонтерю з початку повномасштабної війни. Раніше передавав продукти харчування на передову, збирав кошти. Тепер, оскільки я займаюся монтажем сонячних панелей, акумуляторів, інверторів – допомагаю фронту своїми знаннями. Розробив вдалий варіант зарядних станцій для військових, почав пропонувати їх своїм знайомим, які служать у ЗСУ. Спрацювало «сарафанне радіо». Я зі своїми помічниками передав вже багато таких пристроїв на фронт, але часу бракує. Протягом трьох днів навчатиму волонтерів, щоб масштабувати виробництво.
На меті проєкт має, зокрема, задовольнити потребу фронту у недорогих, але якісних зарядних станціях, додав В’ячеслав Голіков.
– Ціна доступна, тому легше проводити збори. Собівартість наших станцій – 15 тисяч гривень. По технічних характеристиках вони змагаються з пристроями, які коштують 50 тисяч гривень, а в пік вимкнень світла і близько 100 тисяч гривень.
Серед переваг: мобільність, швидке заряджання, безшумність, міцність, ремонт без особливих зусиль.
На виробництві станцій був присутній заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко.
– Добре, що знайшлося багато людей, які підтримали проєкт. Це не ноу-хау, але практичні і теоретичні знання будуть втілені в конкретний предмет. В умовах обмеженого постачання електроенергії зарядні станції допоможуть нашим бійцям тримати оборону, розвивати успіх на кожному з напрямків.
Він наголосив на необхідності залучення партнерів, а, згодом, виходу на серійний випуск пристроїв.