На Черкащині діє проєкт психосоціальної підтримки ветеранів та членів їхніх родин

Дедалі частіше на Черкащині виникають ситуації, коли чоловіки повертаються з війни додому й не отримують у родині та суспільстві належної підтримки та розуміння.

Про це під час брифінгу розповів директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало, інформує журналістка видання «ВиЧЕрпно» з місця події.

У нашій державі розвивають проєкти, які будуть покликані адаптувати не тільки військовослужбовців, а й членів їхніх родин.

Відтак курси адаптації можна пройти в «Таборі Максимум». Незабаром подібні центри планують відкрити ще в трьох містах нашої області — Черкасах, Умані та Золотоноші.

«Коли військовослужбовці повертаються в тил, їм дуже важко адаптуватися до звичайного, на нашу думку, життя. Вони мають не лише низку стресів та травм (як фізичних, так і психологічних), а й відчуття втрати розуміння від усього суспільства. Інколи в наших Героїв через тиск цих факторів з‘являються суїцидальні думки, тому кваліфіковані фахівці й родини мають чітко розуміти, як покращити стан близької людини», – стверджує генеральний директор ГО «Табір Максимум» Віталій Собко.

Адаптаційний проєкт передбачає медичне забезпечення військових, їхню освіту, здобуття та розвиток нових умінь, соціальний захист та багато іншого.

Соціальне відновлення військових та членів їх родин - пілотний проєкт Черкаськоі області

Варто наголосити, що проєкт адаптації військових — це не лише про роботу над відновленням, а й про ментальне здоров‘я, відпочинок у колі рідних та збереження сімей військовослужбовців.

Наразі до цього проєкту вже долучилися 12 родин наших захисників.

ВИЧЕРПНО

Читайте також: Повернули плащаниці та обігрівач: московський патріархат зі скандалом і грабунком покинув церкву у Вишнополі

Читайте нас також в Telegram!

11.01.2024 13:11
Переглядів: 494
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.