Коробка із секретом: Kartpac.com розкриває таємниці картону
Картон настільки щільно увійшов у наше життя, що ми зустрічаємо його на кожному кроці. Він застосовується як упаковка, бере участь у створенні поліграфічної, дизайнерської, будівельної, електротехнічної та взуттєвої продукції. Причому, як і кожного напряму розроблено свій вид матеріалу. Беремо ми руки книгу чи упаковку для патронів – наші руки стосуються картону. Навіть у ткацьких машинах і жакардових верстатах є картонні елементи, які відіграють важливу роль у виробництві тканинної продукції. У ж чому секрет такого поширення цього матеріалу?
Як роблять картон
Від виробництва паперу цей процес відрізняється лише вихідною сировиною, яка характеризується більшою жорсткістю. Це сульфатна целюлоза, напівцелюлоза, деревна бура маса та макулатура. Під час створення картону процес проходить такі стадії:
- відлив;
- перемелювання;
- пресування;
- просушування.
Спочатку сировина проходить попереднє очищення та обробку в гідророзбивачі. Потім вона замочується у басейні. Для подальшого очищення використовуються вихровий очисник та турбосепаратор.
Потім матеріал дорозпускається на пульсаційній установці, сортується та поміщається в композиційний басейн. Тут склад збагачується каніфольним клеєм та крохмалем.
Наступні стадії: розмелювання, розведення, введення мінеральних добавок, зневоднення та сушіння. Між різними стадіями обробки продовжується періодичне очищення матеріалу.
Листя, що вийшло, з’єднуються між собою з використанням преса або під тиском.
Картон пакувальний
При зберіганні та транспортуванні абсолютно різних предметів застосовуються картонні ящики, створені з гофрокартону. Структура цього матеріалу нагадує сендвіч – з двох сторін листи плоского картону, а всередині – шар гофрованого паперу. Шари фіксуються за допомогою клею, що забезпечує жорсткість та міцність. У деяких випадках зовні додається крейдований шар, що забезпечує додаткову стійкість до механічних та інших дій.
Переваги картона
- Відмінні теплоізоляційні властивості: складений удвічі картон зберігає тепло так само, як стіна з дерев’яних колод.
- Економічність за рахунок досить простої технології виготовлення, здібності у переробці та вторинному використанні, недорогої сировини.
- Екологічна чистота, безпека для людини та навколишньої природи. Цей матеріал розкладається сам собою, не виділяючи шкідливих речовин.
- Він легко піддається обробці і дуже мало важить.
- Обробка клейовим складом та лаком робить цей матеріал дуже міцним.
5 цікавих фактів про картон
- У Мельбурні стоїть справжнісінький будинок, побудований з гофрокартону. Його збудував архітектор Пітер Раян.
- Більше 80% продукції, що реалізується в ЄС і США, упаковано в картонні коробки.
- Тара з картону переробляється у найбільших обсягах, порівняно з іншими видами упаковки.
- У ЄС щорічно переробляється 84% гофрованого картону, що робить його незамінним матеріалом із погляду екологічності.
- 1 тонна переробленого гофрокартону зберігає 7000 л. води, 17 дерев, 4000 кВт електроенергії та 100 л. олії.
Пам’ятайте: вибираючи картонні коробки для пакування, ви не тільки бережете свої кошти, а й заощаджуєте природні ресурси, приносячи користь планеті.