”Коли співали”Заповіт”, то й пан справник зняв картуза, а пристав, що їхав з нами з Києва, ще й підтягував”

“Серед фотозображень Григорія Петровича Шевченка збереглося чотири листівки із зображенням могили Тараса Шевченка в Каневі. Усі знімки зроблені 27 травня 1912 року, про що свідчать написи на звороті, але за композицією – вони різні. На двох листівках зазначено, що поруч із могилою сфотографовані племінники та родичі Тараса Григоровича Шевченка. Які ж саме події відбувалися в Каневі на могилі поета 27 травня 1912 року?” – повідомляє спільнота “Сільська фотографія Середньої Наддніпрянщини кінця 19-20 ст.” на своїй сторінці у Фейсбук.

“У цей день Київська українська громада вирішила організувати панахиду на могилі Тараса Шевченка на честь річниці його перепоховання на Чернечій горі. Про це згадує у своєму «Щоденнику» Є. Х. Чикаленко: «Вчора їздили гуртом на могилу Т. Г. Шевченка, всього і поїхало душ 400 на пароплаві, найнятім українським клубом. Подорож не вдалася, бо цілий день йшов дощ і доводилось ховатись в душних тісних каютах, повних народу. На могилі зібралося народу з Канева та близьких сіл до 1000 душ, бо з «Ради» довідалися, що мають приїхати кияни. Панахиду служити адміністрація не дозволила, і довелось обмежитись співом «Заповіту».

Характеристично, що коли співали«Заповіт», то й пан справник зняв картуза, а пристав, що їхав з нами з Києва, ще й підтягував»”, – пишуть історики, посилаючись на книгу “Григорій Шевченко – майстер живопису, спадкоємець Шевченкового роду”.

“Візуальне підтвердження цих слів знаходимо на листівці «Могила Тараса Шевченка. З Дніпра», де на передньому плані бачимо і родичів Шевченка, і Євгена Чикаленка, і згаданих ним «стражів порядку», – йдеться у повідомленні.

22.05.2016 18:40
Переглядів: 1475
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.