Капсули з вибухівкою, отруйні речовини та нова висота: які “шахеди” атакують Черкащину

Ворог стрімко нарощує темпи виробництва БпЛА та постійно модернізує технічні показники безпілотників. Про це свідчить й антирекорд, коли за одну ніч росіяни запустили по Україні 728 БпЛА. Крім зміни тактики польоту, додають також і нові механізми для більшого ураження населення.

“18000” поспілкувався із заступником командира ДФТГ із роботи з мобільно-вогневими групами Черкащини Василем Могильним. У статті читайте про те, яку тактику під час атак використовує ворог нині, чи реагують БпЛА на світло та як росіяни модернізували “шахеди”.

На якій висоті літають БпЛА

Василь Могильний розповів, що основною зміною в тактиці використання БпЛА є висота їхнього польоту. Раніше “шахеди” літали на висоті від 50 метрів. Тоді це допомагало оминати радари.

– Зараз БпЛА тримають висоту близько 2 700 – 3 500 метрів. Стрілецька зброя, яку використовує МВГ, практично не може дістати їх. Але деякі і зараз можуть літати низько. Також вони (шахеди, – ред.) додали швидкості, – розповів Василь Могильний.

Принцип польоту БпЛА: атаки роєм

Ворог постійно змінює тактику повітряних атак. За словами Василя Могильного, раніше БпЛА летіли за певними траєкторіями, а тепер за декілька хвилин “шахеди” можуть багато разів змінити курс. Це робить їх більш непередбачуваними, а ураження складнішим.

Ще одна тактика, яку використовує ворог під час атак, – це політ рою безпілотників, коли “шахеди” збираються в одну групу.

Скиди з БпЛА: шрапнель, отруйні речовини і не тільки

За інформацією заступника командира ДФТГ із роботи з МВГ, нині з “шахедів” почали робити скиди тубусів, які начинені вибухівкою або шрапнеллю. Ці боєприпаси можуть залишатися і після влучань БпЛА.

Також за словами Василя Могильного, росіяни інколи начиняють тубуси та безпосередньо запчастини БпЛА отруйними та хімічними речовинами, що викликають опіки. Не винятком є використання легкозаймистих сумішей для спричинення пожеж.

У бойовій частині БпЛА переносить вибухівку від 30 до 90 кілограмів.

Бойова частина шахеда

Ворог встановлює в БпЛА бойові частини, які важать 90 кілограмів

БпЛА підключені до українських мобільних мереж: як це використовують

Василь Могильний зазначив, що нині ворожі БпЛА дійсно можуть підключатися до українських мобільних мереж. Це допомагає наводитись на об’єкти, спостерігати та збирати розвіддані про роботу української ППО.

Чи летять БпЛА на світло

Заступник командира ДФТГ із роботи з МВГ пояснив, що “шахеди” не наводяться на світло.

– Безпілотники не комарі і не мухи. Вимикати все світло, електроприлади, бо туди можуть навестись і прилетіти, не потрібно, – додав Василь Могильний.

Як основні труднощі виникають перед МВГ під час збиття БпЛА

За словами Василя Могильного, головні труднощі нині – це висота польоту, часта зміна курсу та маскування БпЛА. Втім заступник командира ДФТГ із роботи з МВГ виокремив ще одну проблем – звуки транспорту.

– Коли триває повітряна тривога, є люди, які ганяють на мотоциклах, моторолах, машинах, чиї звуки схожі з БпЛА. Для нас (добровольців з МВГ, – ред.) це неприємна ситуація: не чуємо небезпеки. З цим шумом змішуються звуки “шахедів”, – додав Василь Могильний.

18000

Читайте також: Тальнівщина зустріла Захисника з Мошурова після повернення з російського полону

Читайте нас також в Telegram!

28.07.2025 15:20
Переглядів: 169
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.