ДБР викрило сапера прикордонного загону, який з фронту переправляв вибухівку поштою - Вісті Черкащини

ДБР викрило сапера прикордонного загону, який з фронту переправляв вибухівку поштою

Працівники Державного бюро розслідування повідомляють про припинення спроби переправлення озброєння та вибухових матеріалів до Харківського регіону.

Джерело: ДБР, спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону у коментарі УП

Деталі: За даними слідства, організатором схеми виявився сапер одного з прикордонних загонів, який проходив службу на Донеччині. Маючи доступ до арсеналу підрозділу, він почав привласнювати вибухові матеріали та комплектуючі.

Надалі фігурант надсилав їх поштовими відправленнями двом знайомим на Харківщину. Отримані посилки вони зберігали у своїх помешканнях, фактично накопичуючи нелегальний арсенал.

Під час відправлення чергової партії правоохоронці на одному з поштових терміналів Харкова вилучили майже 300 одиниць небезпечних засобів ураження. Серед них — головні частини некерованих реактивних снарядів, корпуси гранат, порохові заряди, підривачі, елементи до підствольних систем та інші складники вибухових пристроїв.

фото ДБР

Під час обшуків за місцями проживання спільників слідчі вилучили бойові частини зарядів, ручні гранати, електродетонатори, капсулі-детонатори, компоненти до гранатометних пострілів та інші засоби ураження, зокрема саморобні вибухові елементи.

Вибухівка з фронту — поштою: ДБР заблокувало спробу незаконного вивезення озброєння до Харкова

У ДБР кажуть, що фігуранти не встигли реалізувати вилучене озброєння чи використати його в будь-який спосіб.

фото ДБР

Військовослужбовцю повідомлено про підозру за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 КК України).

Як уточнили УП в прокуратурі, суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Санкція статті передбачає до 7 років позбавлення волі.

У межах досудового розслідування вирішується питання щодо передачі вилучених засобів ураження для потреб Сил оборони України, додали в Бюро.

www.pravda.com.ua

Читайте також: Тальнівська громада у 2025 році: бюджет росте, земля працює, фронт отримує підтримку

Читайте нас також в Telegram!

24.02.2026 16:04
Переглядів: 44
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.