”Ця загроза – небезпечніша ніж навіть війна”

Аналізуючи публікацію “Буковинські вчителі склали ЗНО на 7-9 балів” , розміщену у виданні “Погляд”, Анатолій Степанович на своїй сторінці у “Фейсбук” зробив висновок, що перед країною постала загроза – “небезпечніша ніж навіть війна” .

“270 вчителів, у тому числі 167 – вищої категорії, 26 – І категорії, 47 – ІІ категорії та 30 спеціалістів, пройшли тестування на основі минулорічного ЗНО для школярів.

Лише 49 (18%) вчителів вищої категорії отримали 10-12 балів, що дає право школярам безперешкодно обрати спеціальність і претендувати на держзамовлення. Решта вчителів, у тому числі 118 – ВИЩОЇ категорії, свій (учнівський) тест провалили: 150 отримали 7-9 балів, 67 – 4-6 балів, четверо – 1-3 бали. Загальний середній бал – 7,9.

Це проблема не Буковини, де провели тестування вчителів − це загроза загальнодержавного характеру. Як на мене, вона небезпечніша ніж навіть війна. Без перебільшення”, − пише Гриценко.

Анатолій Степанович закликає припинити експериментування над школою і зосередитись на якості, а не кількості отриманих знань – і вчителями, і учнями:

“Замість сліпого мавпування і горе-новацій на кшталт переходу на 12-річне навчання, школі потрібна дійсно рішуча й ефективна реформа. Від перегляду змісту навчальних планів і програм, методик навчання, оновлення матеріально-технічної бази шкіл − до суттєвого підвищення рівня оплати праці вчителів у поєднанні з жорсткими вимогами до якості їхнього навчання наших з Вами дітей.

Не атестат школа повинна давати − знання і світогляд, плюс інтерес і поклик до нових знань, з яким людина далі йтиме через усе своє доросле життя.”

− Я теж вважаю, що тести, які нав’язують нашим дітям, не під силу навіть учителям, − каже звенигородчанин Віктор Смерека, батько двох школярів. − Окрім того, в них багато помилок, неточностей, інколи – відверте нав’язування думки, особливо у характеристиках персонажів. Дитина має сама вирішити – гарний цей герой чи поганий − і обґрунтувати своє трактування. А тест пропонує наперед готову відповідь.

Ми ж так убиваємо індивідуальність, креативність!!! Дуже багато нарікань на якість тестів також від учителів іноземних мов. Думаю, проблема не тільки в поганій підготовці вчителів, а й у недосконалості самого тестування.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.04.2017 09:56
Переглядів: 1474
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.