Черкащанин із командою збираються вперше в історії перетнути Індійський океан на веслах

Черкащанин Євгеній Судир учасник команди з чотирьох людей, які збираються перетнути Індійський океан від Австралії до Африки на веслах.

Про це “18000” повідомили учасники експедиції.

П’ятого травня 2025 року команда має стартувати в Австралії. Це буде вперше в історії, коли Індійський океан перетинатимуть на веслах без вітрил та двигуна за 75 днів.

Експедиція через Індійський океан

Окрім черкащанина, у команді ще три чоловіки з різних країн. Вони вирушать у 75-денну експедицію на 9 000 кілометрів без підтримки. Стартують в Карнарвоні, Австралія, та пливуть до Момбаси, Кенія.

Якщо чоловікам вдасться це зробити, то вони стануть першою і найшвидшою командою, яка перетне Індійський океан від континенту до континенту, встановивши кілька світових рекордів.

Команда “UNTAMED (Неприборкані)” плестиме одним з найбільш небезпечних океанських шляхів двогодинними змінами, 24 години на добу.

Хто візьме участь в експедиції

  • шкіпер – 53-річний Ральф Туййн із Нідерландів. Це капітан, який неодноразово перетинав океан;
  • другий шкіпер – 52-річний Стефан Іванов із Болгарії. У 2020 році чоловік перетинав Атлантику разом зі своїм сином на човні “Neverest”, який вони побудували у себе в гаражі. Цю подорож описали в однойменній книзі;
  • член команди – 55-річний Да Йонг Лю з Китаю. У 2023 році перетнув Атлантичний океан у складі міжнародної команди з шести осіб із п’ятьма французами;
  • ще один учасник команди – 40-річний черкащанин Євгеній Судир. Експерт із ІТ та ІТ-безпеки та незалежний документаліст.
Судно

Судно команди, що планує перетнути Індійський океан

Подорож команди офіційно зареєстрували в “Ocean Rowing Society”, який визнали авторитетом в Книзі рекордів Гіннеса в експедиціях з океанічної греблі.

Наукові дослідження під час експедиції

Під час експедиції океаном команда записуватиме інформацію про середовище та продуктивність на своєму маршруті. Щоб зрозуміти, як Індійський океан впливає на веслування, зважаючи на течії, погодні умови та енергоефективність.

Також екіпаж співпрацюватиме з біологічним факультетом Софійського університету, збираючи зразки планктону для наукових досліджень про вплив глобального потепління на харчові ланцюги.

Екіпаж матиме супутниковий зв’язок через Старлінк, що дозволить отримувати оновлення в реальному часі, стежити за ними та надсилати відеоповідомлення під час переходу.

18000

Читайте також: Питання тротуарів у селі на Тальнівщині вийшло на сесію: влада обіцяє не залишити поза увагою

Читайте нас також в Telegram!

29.04.2025 16:13
Переглядів: 379
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.