Через ігрища обласних владців будівництво Черкаського центру екстреної медичної допомоги може бути поховане

У Черкасах хочуть спорудити нову будівлю для центру екстреної медичної допомоги розміром 2000 кв. метрів. Про це розповів керівник черкаської “екстренки” Ігор Фесун.

Він зазначив, що нова будівля для “швидкої” – це давно наболіла проблема. За словами Фесуна, в нинішній будівлі немає навчально-тренувального та низки інших необхідних відділів, а диспетчеркаська облаштована в пристосованому приміщенні, що не відповідає нормам.

– 43 тисячі викликів не були прийняті за минулий рік. 43 тисячі громадян нашої області не змогли додзвонитися. І я не знаю, чи вони перетелефонували потворно і додзвонилися. А може, й ні. Банально через те, що немає де бути диспетчеру. Місця немає, – обурився медик в коментарі “18000”.

Перший проєкт нової будівлі центру екстреної медичної допомоги з’явився ще у 2017 році. Проте тоді кошти перенаправили на інший об’єкт. У травні 2023-го черкаська “ектренка” виграла проєкт вартістю 90 млн гривень від Європейського інвестиційного банку.

Банк підтримав його одноголосно. Згодом в Черкаси приїхали представники служби безпеки банку.

– Коли вони приїхали сюди, сказали, що, напевно, не затвердять проєкт до реалізації. Зазвичай банк “включається”, коли проєкт реалізовано вже принаймні на 30 %. У нас же готовність була десь 1,5 % – викопана яма і елементи фундаменту. Та попри це, нам вдалося їх переконати. Всі розуміли нагальність проєкту, – пояснює Ігор Фесун.

У вересні минулого року в Черкаси надійшов 4-сторонній договір про реалізацію проєкту. Його мають підписати обласна адміністрація, обласна рада, Міністерство фінансів та Міністерство регіонального розвитку. Проте на цьому етапі реалізація проєкту зупинилася – документ ніяк не отримає необхідний підпис від обласної ради. Про підтримку проєкту облрада проголосувала нещодавно – з другої спроби.

За словами Фесуна, якщо договір не буде підписано найближчим часом, проєкт центру “буде поховано”.

Він також розповів, що передбачено проєктом. Йдеться про триповерхову будівлю з бомбосховищем, де буде облаштовано робочі місця для диспетчерів. Також буде окрема диспетчерська із радіозв’язком і логістичним центром.

– Він потрібен для ухвалення рішення у разі надзвичайних ситуацій. Туди буде збиратися інформація з усіх лікувальних закладів області, комунікація зі столицею, міністерством, – каже Фесун.

Також у новій будівлі буде передбачено приміщення для навчально-тренувального відділу.

– Наш відділ славиться на всю Україну, його знають в усіх містах. У нас чотири чемпіони України серед бригад швидкої допомоги, є інструктори-міжнародники. Банально не вистачає площі, щоб навчати людей наданню домедичної допомоги, а працівникам покращувати свої навички, – додає медик.

Також у новій будівлі будуть розташовані аптечні склади. Нині ж склади “екстренки” розташовані по всій області.

Як бачимо, пан Фесун дуже чітко і аргументовано доводить необхідність спорудження центру екстреної медичної допомоги в Черкасах. Звичайно ж, кожен черкащанин підтримує реалізацію такого потужного та необхідного для всіх жителів нашої області проекту. Тим паче, що кошти на його будівництво надають наші європейські партнери. До того ж, надають ці чималі суми без процентів і без не необхідності їх повертати.

Здавалося б, наші обласні чиновники теж оперативно і одностайно підтримають такий життєво необхідний для наших земляків проект. Але ж – ні! Розпочалися якісь дивні ігрища у керівництві обласної ради. Так, голова облради Анатолій Підгорний пафосно заявляє, що «ми ніколи не були проти і завжди оперативно приймали рішення щодо реалізації масштабних проєктів в закладах охорони здоров’я…» Але відразу додає, що особисто для нього є незрозумілою позиція, чому саме за кредитні кошти має будуватися цей об’єкт. При тому, що перехідний залишок обласного бюджету становить понад 400 млн грн. Кому висловлює претензію пан Підгорний щодо невикористаних 400 млн, зрозуміти важко. Напевно, що сам собі, адже ці кошти мали б уже піти на спорудження центру для «екстренки»… Якби він проявив політичну волю і провів таке рішення через голосування депутатів ще у минулому році…

Нині ж голова обласної ради пояснює ситуацію якимись дивними словесними викрутасами, що, мовляв, усі ж ніби за будівництво центру екстреної медичної допомоги за кошти іноземних інвесторів, але проект угоди містить певні юридичні невідповідності і треба ще провести розширені наради… І, як висновок, Анатолій Підгорний зазначає: «Ми не хочемо, аби через поспіх чи з інших причин за кошти бюджету будівельна організація мала вічний бізнес. Це не позиція якихось амбіцій чи особистих непорозумінь…» (цитуємо за дописом пана Підгорного у виданні «Про все»).

Тобто, голова обласної ради прозоро натякає на якусь юридичну недолугість наших європейських партнерів? А щодо поспіху, то напевне ж пан Підгорний добре знає, що проект «ходить» коридорами облради вже кілька місяців, тож при бажанні всі юридичні нюанси вже давно можна було погодити, у той же час зрозуміло, що наші іноземні колеги не будуть чекати його підпису на документах ще «рускій місяць».

Врешті решт, обласна рада на одній з останніх сесій таки прийняла рішення, яке дає можливість рухатися вперед для реалізації цього необхідного для Черкащини проекту. І тут почалося найкумедніше у діях голови облради. Він відмовився підписувати це рішення, мовляв, нехай його завізує перший заступник обласного парламенту Роман Сущенко. А той, в свою чергу, вирушив у закордонне відрядження… Абсурднішої ситуації годі й шукати…

Складається враження, що наші обласні чиновники шукають будь-які зачіпки, щоб відмовитися від цього необхідного для черкащан проекту за фінансової допомоги наших європейських партнерів. І причина цього, на нашу думку, не в юридичних казусах, а в небажанні обласних владців працювати з іноземними партнерами. Бо ж ті, зрозуміло, будуть скурпульозно дивитися, як витрачаються їхні кошти і як рухається будівництво. А цього, напевно, і не хочуть чиновники з нашого обласного владного олімпу.

Отож, як аргументовано доводить керівник черкаської «екстренки» Ігор Фесун, якщо договір не буде підписано найближчим часом, проєкт центру “буде поховано”. Але що нашим обласним небожителям до того. У них є можливості лікуватися у приватних медичних закладах не тільки в Україхні, а й за кордоном. Вони можуть викликати швидку допомогу із дороговартісного столичного центру «Борис»… Їх доходів із високих зарплат та власного бізнесу вистачить на все…

А пересічні черкащани нехай почекають…

ДЗВІН

Читайте також: «Це обладнання поліпшить якість медичних послуг»: Ігор Новицький передав лікарні гумдопомогу

Читайте нас також в Telegram!

15.04.2024 09:15
Переглядів: 2047
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.