Бакалаврат за три роки: у МОН розповіли про потенційні зміни у системі вищої освіти - Вісті Черкащини

Бакалаврат за три роки: у МОН розповіли про потенційні зміни у системі вищої освіти

До 2029 року у закладах вищої освіти запровадять трирічний бакалаврат. Нововведення орієнтоване на учнів Нової української школи, які навчатимуться 12 класів.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки Микола Трофименко під час брифінгу 12 березня.

Зі слів посадовця, учні будуть навчатися на один рік довше у старшій школі та на один рік менше в закладі вищої освіти.

“Ми маємо пояснити вступникам, чому вони ще рік свого життя витрачають в школі, а не йдуть по звичайній схемі”, – говорить посадовець.

Шкільний директорат провів опитування серед потенційних абітурієнтів 2029 року та визначив найбільш популярні виші серед учнів. Міністерство провело нараду з 14-ма закладами вищої освіти, на якій розглянуло можливість запровадження трирічного бакалаврату.

Учні НУШ з 10 по 12 клас навчатимуться в профільній школі з глибокою академічною підготовкою. Таким абітурієнтам МОН може запропонувати вищу освіту за спеціальністю, на якій вони навчалися у школі.

“Вони більш підготовлені. По факту, вони в школі пройшли програму першого курсу. Вони готові до більшого занурення у спеціальність”, – зауважив заступник міністра.

На думку Миколи Трфоименка, це хороша реакція системи вищої освіти на потребу сектору економіки отримувати спеціаліста швидше.

Крім того, таке нововведення дозволить розглядати програми подвійних дипломів з країнами Європи, де бакалаврат триває три роки, а магістратура – два.

Перш ніж переходити до нормативних змін у системі вищої освіти, МОН планує оцінити ефективність трирічного бакалаврату. Тому спочатку такий експеримент буде запроваджено в окремих закладах вищої освіти.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у 2029 році до закладів вищої освіти вступатимуть приблизно 15 тисяч випускників.

life.pravda.com.ua

Читайте також: Десять років, які звучать: «Новий Дзвін» – історія довіри, боротьби і великої родини

Читайте нас також в Telegram!

13.03.2026 10:05
Переглядів: 36
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.