Завдяки молодим лікарям Лисянська медицина вийшла на новий рівень
Сьогодні прогрес медичної галузі, розвиток наукових знань, технологій, нерідко стати причиною того, що досвід та знання лікаря зі стажем швидко застарівають та стають неактуальними. У молодих лікарів, не «обтяжених» досвідом тут є «великий «плюс» – вони вільно орієнтуються в цьому середовищі, постійно навчаються і намагаються ефективно застосовувати свої знання на практиці. Завдяки таким фахівцям Лисянська територіальна лікарня вийшла на новий рівень надання медичної допомоги пацієнтам.
Лікар-уролог Роман Максимов вже не перший рік застосовує у повсякденній практиці сучасні європейські методи лікування урологічних хвороб. Він надає висококваліфіковану допомогу при захворювання нирок, сечового міхура, передміхурової залози, тому за допомогою до нього звертаються пацієнти з навколишніх районів і навіть областей. Не секрет, що чоловіки бояться урологічного обстеження, оскільки думають, що це досить болісна процедура, а ще більше, що їх хтось із знайомих побачить біля кабінету лікаря. Однак, як запевняє Роман Романович, це зовсім не так, медицина далеко пішла вперед, і соромитися обстеження не потрібно – своєчасне виявлення хвороби подовжить життя чоловіка на довгі роки. Він з жалем констатує, що більшість його пацієнтів мають аденому простати. А причина тому криється в забрудненій поганій екології, шкідливих звичках, регулярних стресових ситуаціях, які позначаються на нашій нервовій системі, сидячому способі життя. Але не все так безнадійно – ця хвороба успішно лікується. З розвитком ендоурологічних технологій стало можливим виконання оперативних втручань на базі Лисянської територіальної лікарні без жодного розрізу. За допомогою цього методу було вже здійснено сотні операцій. Пацієнти через декілька днів виписуються повністю здоровими та повертаються до свого звичайного ритму життя. Загалом за 6 років роботи в лікарні Роман Максимов провів більше тисячі операцій. Вражаючий факт – всі вони виконані без ускладнень, і нічого, крім вдячності, він за ці роки від людей не почув. Найстаршому його пацієнтові було 97 років, і дідусь в такому поважному віці добровільно погодився на операцію.
Вже зараз до лисянських лікарів-хірургів намагаються потрапити пацієнти з інших районів Черкащини, і навіть з Києва. І тут одна з головних причин – вартість лікування, яка в Лисянці в рази нижча, ніж у Черкасах чи Києві.
Роман Максимов також розповів, що з початком повномасштабного вторгнення, коли на Лисянщину прибули тисячі переселенців, двері в його кабінет не закривалися. Багатьом надав необхідну медичну допомогу. Причому, брався і за лікування хвороб горла, носа, вух, де теж досяг певних успіхів.
Київський лікар-травматолог Микола Голодніков, який з початком війни знайшов свою другу домівку у Лисянці, теж має досвід проведення операцій, за які не всі його колеги беруться. Він запроваджує малоінвазивні методи лікування переломів різної складності, вже більше 50 його пацієнтів швидко стали на ноги, не проходячи довготривалого періоду реабілітації та лікування. Операції такого рівня в нашій місцевості та навколишніх районах до цього часу не проводилися.
–Є пацієнти, які після травм потребують ургентних операцій. Для цього потрібно мати необхідне оснащення, швидку діагностику, кваліфікованих спеціалістів, якісні матеріали. Все це, завдяки гуманітарній допомозі, власним придбанням, завдяки головному лікарю Олександру Ніколюку, є у нашому відділенні, – поділився він. – Уміння працювати за сучасними стандартами дозволяє нашим пацієнтам починати реабілітацію вже наступного дня після операції, повернутись до активного способу життя. Тому що травма не має бути перепоною чи моментом, після якого життя зупиняється.
Уродженець Бердянська Микола Голодніков, якому лише 27 років, вже встиг попрацювати і в лікарні швидкої медичної допомоги, і в столичному медичному центрі «Добробут», де був учнем відомого в Україні лікаря-травматолога Артема Калашнікова. У березні минулого року, з початком повномасштабного вторгнення, він з дружиною, теж медиком, переїхали з Києва на її малу батьківщину – Лисянку. З того часу подружжя працює в територіальній лікарні: Микола-ортопедом-травматологом, а Олександра – акушером-гінекологом.
Останнє медичне запровадження Миколи Голоднікова – плазмотерапія суглобів, процедура, яка особливо популярна у людей старшого віку. Ефект, відзначає він, відчутний вже після першої процедури – зниження інтенсивності болю, відновлення здорового руху, покращення загального самопочуття.
Після перемоги і Роман Максимов і Микола Голодніков налаштовані і далі піднімати місцеву медицину до європейських стандартів. Закордон, крім туристичних маршрутів, їх не цікавить. Вони хочуть жити і працювати в Лисянці. «Тут народився у мене син, тут є улюблена робота, тут я потрібний», – назвав причину Микола Голодніков. Аргумент- більш ніж переконливий.
Олександр ЩЕРБАТЮК