Як тату-майстер з Лисянки став бойовим медиком

Володимира Єршова з Лисянки талантів, хоч відбавляй. Він художник, фотограф, тату-майстер, « засвітився» навіть на телебаченні, взявши участь в телепроєкті каналу СТБ «Хата на тата», де глядачі одностайно визнали його найкращим татом за час існування цієї передачі. А з початком повномасштабного вторгнення став ще й бойовим медиком. Війна змусила Володимира тимчасово відкласти вбік пензель і припинити на якийсь час роботу в тату-студії. З першими вибухами ракет, наполіг, щоб дружина Оля з трьома дітьми виїхала в безпечне місце, а сам пішов до військомату. Однак, за станом здоров’я там йому відмовили у проходженні служби в «гарячих» точках. Тоді він записався в тероборону, де за короткий час вивчив тактичну медицину, і став бойовим медиком. Як він каже, здобував знання і навики в режимі реального часу. Бо розумів, що навчати військовослужбовців надавати першу медичну допомогу в умовах бою, потрібно тут і зараз, і це багатьом пізніше врятувало життя. Володимир Єршов об’їздив майже всю Черкащину, відвідуючи, школи, училища, коледжі, будинки культури, де збирав дітей і дорослих, щоб розповісти, як найшвидше надати допомогу від ворожим обстрілом та евакуювати пораненого.

–Людям сьогодні потрібні такі навики, як повітря, – переконаний він. – Хоч би мінімальні. Зупинити кровотечу, прохідність дихальних шляхів. Ворог обстрілює не тільки Донецьку, Луганську, Миколаївську області, а й всю територію України. І ти не знаєш, коли прийде біда до тебе. Саме зупинка кровотечі, коли ти йдеш вулицею. Обстріл, не дай Бог, «іскандери» чи «калібри»… Хоча б у кожного при собі був в кишені чи рюкзаку турнікет. Потрібно навчатися надавати допомогу собі й ближньому, і все робити задля нашої перемоги. Щодо військовослужбовців, то стараюсь щоб у їх аптечках було все необхідне і бажано якісне. При потребі доукомплектовую або турнікетами, або бандажами. По турнікетах, наприклад, є багато підробок, неякісних, які можуть в тяжку хвилину не спрацювати, зламатися, порватися. Все, що завгодно. Я показую, розказую, які турнікети хороші, які можна, які не можна використовувати, і все інше.

Володимир Єршов взяв на себе ще одну важливу місію – споряджати загиблих Героїв в останню дорогу. «Це складно, неприємно, але необхідно. Це частина моєї роботи. Хлопців треба провести як слід, хоч цим я можу їм віддячити за те, що ми сьогодні живі», – зізнається він.

Повномасштабне вторгнення росії до України не лише викликало потужний народний спротив, але й підняло на новий щабель рівень патріотизму українців. Цей патріотизм проявляється не лише у відважності людей, які беруть до рук зброю, у невтомності волонтерів, у сміливості лікарів і рятувальників, а ще — у діях мільйонів українців, які так чи інакше наближають нашу перемогу. Тож не дивно, що під час війни усе більше людей хочуть зробити собі патріотичні тату — на пам’ять про якусь подію, переживання чи як нагадування про те, за що ми усі боремося. І до майстра –тату Володимира Єршова знову, як у мирні часи, вишиковуються черги.

–От заходить до мене дівчина, і каже, що в якийсь момент усвідомила, що хоче зробити патріотичне тату, – розповідає він. – Це для неї спосіб зафіксувати ось це почуття любові до України, яке особливо загострилося з початком війни. Разом з клієнтом складаю ескіз майбутнього тату, підбираю кольорову гаму. На блідій шкірі всі кольори будуть яскраві, на смаглявій – тьмяні. Якщо людина алергік, то перед татуюванням варто проконсультуватися з лікарем – чи можна заганяти фарбу під шкіру. Загалом кожен робить тату на власний страх і ризик. Відповідальність майстра – стежити за чистотою інструменту і робочого місця. Взагалі модних тенденцій у татуюванні нема – кожен набиває те, що йому подобається. Головне – аби тату гарно вписувалося в тіло. Тобто якщо малюнок створювали для спини, то не треба наносити його на руку чи ногу. Я завжди наголошую, що татуювання – це свідомий вибір, тому не працюю з неповнолітніми, вони у всьому мають радитися з батьками.

Крім того, тату це забаганка не з дешевих. Ціна залежить не лише від розміру, а й від складності малюнку, кількості кольорів, особливостей шкіри, інших факторів. Татуювання у Лисянці роблять і молоді люди, і чоловіки та жінки за 50. Насамперед, малюнок на тілі – це бажання людини до самовираження, і якщо його реально втілити, то чому б ні.

Попри безліч справ, завантаженість роботою, Володимир Єршов знаходить час для свої родини, яка все ж повернулася в Лисянку з Італії, де тимчасово проживала, бо «в гостях добре, а дома найліпше», навіть коли виють сирени і літають ворожі «шахеди». І головне, що тато і люблячий чоловік – поряд. Притаманний йому оптимізм, відкритість і щедрість душі допомагають долати всі перешкоди. Маючи фах викладача етики і естетики, художньої культури та образотворчого мистецтва, він все ж мріє після перемоги навчати мистецтву прекрасного дітей. «Моя мета – не так навчити дитину малювати, як образно думати. Бо лише творчі, оригінально мислячі люди здатні перетворити країну в те місце, де кожен захоче жити і займатися улюбленою справою», – переконаний Володимир Єршов.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Частина Тального сидить без води, бо голова Черкаської облради ігнорує прохання про передачу свердловин місту

Читайте нас також в Telegram!

05.08.2024 10:33
Переглядів: 1043
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.