У Лисянській громаді переймаються долею медицини

Фото тематичне

Вкрай актуальним питанням на сьогодні є утримання фельдшерських пунктів у сільській місцевості. Їх у Лисянській громаді аж 17. Головний лікар КНП «Лисянський ЦПМСД» Тетяна Коптєва зазначила, що тут не закрили жодного фельдшерського пункту, на відміну від інших територіальних громад.
В Лисянській ОТГ наразі функціонує 11 фельдшерських пунктів, які обслуговують до 300 осіб, в шести з них – менше 200 осіб. Головний лікар КНП та керівництво громади вважають вкрай необхідним зберегти у кожному селі фельдшерський пункт. Проте, щоб вижити, визнають вони, все-таки доведеться приймати «непопулярні» рішення, а саме – проводити кадрову оптимізацію. Єдиний варіант помірковано вирішити ситуацію, що склалася, вирішили вони, – це «ущільнитися «відповідно до кількості населення, адже навантаження на фельдшера в селі, де є 500-600 осіб, значно більше, ніж навантаження до 200 осіб».
У Лисянському ЦПМСД, за словами Тетяни Коптєвої, задекларовано лише 15993 пацієнтів, що складає 71,8 відсотка від прикріпленого населення. За пацієнтів, які перевищили ліміт лікаря (1800 осіб) держава не доплачує, а лікарів вкрай не вистачає, тому грошові надходження від Національної служби здоров’я України одні з найменших в області. Єдина надія на залучення молодих лікарів для роботи у Лисянській лікарні, а як зробити це, поки що ніхто не знає.
Тривога Тетяни Коптєвої за долю лікарні зрозуміла, адже з 1 квітня прив’язки до районної чи міської лікарні більше не буде, і гроші за надану медичну послугу НСЗУ заплатить тій лікарні, яку обере пацієнт. Прогнозують, що між ними буде шалена конкуренція, боротьба за пацієнта, адже він тоді зможе вільно обрати ту лікарню і спеціаліста, в якій хоче проконсультуватися чи прооперуватися.

Іван СМОЛІЙ

10.02.2021 18:21
Переглядів: 1799
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.