У Лисянці відначили піввіковий ювілей вулиці

Що може тісніше об’єднати громаду? Звісно ж свято вулиці, яке готують самі жителі, відчуваючи себе єдиною дружною родиною. Такі свята вже стали традиційними в багатьох куточках України, але в Лисянці його провели вперше 9 вересня цього року. І це було не просто свято, а 50-літній ювілей вулиці Миколи Гоголя.

– На цьому місці колись були городи, – розповідає старожил вулиці Світлана Іванівна Гладченко. – Забили кілочки, викопали канавки під фундамент, і почали будуватися. Цеглу брали ще на Лисянському заводі, двері і вікна купували готові, казали «з фінських будинків». На толоку сходилися всією вулицею, допомагали один одному. Потім пішли діти, школа, далі проводи до армії, одруження. Тепер у тих, хто забудовував вулицю – онуки, а в декого й праправнуки. А багатьох уже нема з нами…

Кожна вулиця має власну біографію, але головною сторінкою її літопису є люди. Гоголівчани, як вони кажуть про себе, скромні, доброзичливі й працьовиті, незвиклі до слави. Їхня щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості й самовідданості. Тому на святі вулиці теплі слова знайшлися для кожного – для наймудрішого і наймолодшого, багатодітних матерів і подружніх пар, ювілярів, молоді, ветеранів праці. Селищний голова Анатолій Проценко, який завітав на свято, висловив найтепліші вітання на адресу присутніх, нагородив відзнакою «Кращий двір селища» добрих господарів вулиці, вручив подяки Лисянської селищної ради за активну участь у розбудові та осучасненні вулиці та з нагоди її 50-річчя. Особлива подяку він висловив Ользі Олександрівні Катан за ініціативу й чудову організацію свята.

–Здається, ще ніби вчора, ви всі були молодими, гамірливими, поспішали на роботу, – звернулася до своїх далеких і близьких сусідів ведуча свята Лілія Заполочна. – А сьогоднішні реалії, на жаль, стверджують, що 80 відсотків наших гоголівчан – це пенсіонери, люди поважного віку.

Ми віддаємо належне нашим вуличним старійшинам: Юрію Васильовичу Юрченку, Якову Васильовичу Назарчуку, Олександру Григоровичу Капустинському, Миколі Івановичу Білоусу. З повагою і шаною відносимося до співвуличників поважного віку, яким уже за 80. А це Микола Митрофанович Онищенко, Світлана Іванівна Гладченко, Віра Флорівна Шевчук, подружжя Юлії Іванівни та Василя Климовича Складаних, Микола Іванович Сидоренко. Наша невеличка вулична громада радіє, що потомки першозабудовників продовжують проживати у домоволодіннях батьків чи у своїх жилих будинках. Приємно, що на вулиці проживає три династії. Це нащадки Раїси Антонівни Тригуб, Світлани Миколаївни Даценко, Миколи Степановича та Надії Петрівни Пальчиків. У їхніх подвір’ях проживає по три покоління. Радує, що вулиця омолоджується, шанує традиції, започатковані старожилами.

Сучасну вулицю Гоголя, довжиною 700 метрів, прикрашають ошатні, майже 50 обійсть. І кожне по-своєму особливе. Кожне зі своїм ландшафтом, архітектурними забудовами, дизайном. Автор цих рядків завітав на подвір’я Світлани Даценко і був вражені неймовірною кількістю квітів, вазонів, які цієї пори всі цвіли і неможливо було відірвати погляд від тієї земної краси, створеної руками Світлани Миколаївни і її сина Олександра.

Серед жителів вулиці є колишні колгоспники, техпрацівники, водії, ковалі, медпрацівники, педагоги, культпрацівники, бухгалтери, будівельники, механіки, держслужбовці, працівники сфери обслуговування. З’явилися цілі професійні династії, для прикладу – у родинах Даценків та Чорноволів. А після роботи у кожного є улюблене заняття, недарма вулицю називають артіллю умільців. Тутешні жінки дуже люблять вишивати, а чоловіки – майструвати. Навіть місточок через річку зроблений Юрієм Пальчиком, на кошти жителів вулиці. А от готувати й співати гоголівчани вміють як ніхто. На іменини вулиці вони накрили довгі столи, напекли й наварили, запросили відомих лисянських музик Анатолія Ковальчука, Володимира Новікова та Олега Короленка та як ушкварили, що було чутно і на Америці, і Причепі і на інших кутках селища.

Звісно, на вулиці є і проблеми, які потрібно вирішувати – потребує косметичного ремонту місток, чекає втілення виготовлений проєкт по капітальному ремонту дороги. Про це жителі вулиці нагадали ще раз селищному голові. «Це не лише свято, а й чергова зустріч з керівниками місцевої влади та громади вулиці», – зауважила організатор заходу Ольга Катан.

Олександр ЩЕРБАТЮК

 

14.09.2021 15:13
Переглядів: 1970
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.