У Лисянці відкрили школу англійської мови
Зараз ні для кого не новина, що серед іноземних мов англійська стоїть на першому місці, і вже давно вийшла на міжнародний рівень. Сьогодні англійська використовується повсюди – бізнес, подорожі, наука, навчання, інтернет, фільми, тощо. Ця мова об’єднує людей та допомагає отримувати знання з різних джерел інформації. Тому, за її вивчення у Лисянці останнім часом з усією серйозністю взялися люди різних поколінь. Допомогти їм у цьому погодилася випускниця Київського національного лінгвістичного університету Валерія Тинченко (на знімку). До речі, їй пощастило навчатися на курсі легендарного мовознавця, професора, уродженця Семенівки Ілька Корунця, який усіх дівчат називав гречно і вишукано «леді», і тим уже нічого не лишалося як підтверджувати цей високий, за мірками викладача, статус, відмінними оцінками.
– Я вдячна Ільку Вакуловичу і вчителю англійської мови Хижинської школи, де я навчалася, Тетяні Михайлівні Кривенко, що дали мені глибокі знання англійської мови, і цим відкрили мені увесь світ, – каже Валерія. – А тепер я хочу, щоб цей світ, у прямому і переносному значенні, побачили і мої земляки. Тому і відкрила у Лисянці власну школу англійської мови.
Щоб почати навчання, зауважує вона, необхідно точно знати, чому тобі потрібно вчити саме англійську мову. Тоді обов’язково з’явиться мотивація до навчання, і уроки будуть проходити набагато легше. Її учні різні і за віком, і за мотивацією. Сімнадцятилітні, приміром, прагнуть вдосконалити знання іноземної при вступі до вишу, тридцятилітні хочуть мати необхідний словниковий запас, влаштовуючись на роботу за кордон, а деяким, хоч уже за п’ятдесят, закортіло помандрувати світом, і вони охоче беруть уроки англійської, щоб комфортно почуватися в чужій країні. Цікаво тут і дітям, які хочуть дізнатися більше, ніж передбачено шкільною програмою.
З 9 години ранку до 18 вечора у школі Валерії Тинченко, яка розміщується в одній кімнаті на другому поверсі колишнього райпобуткомбінату, людно, чути виключно англійську мову. Цікаво, що все частіше приходять сюди молоді сімейні пари, які намагаються спілкуватися мовою Шекспіра не лише на уроках, а й дома. Вони зізнаються, що англійський алфавіт набагато простіший, ніж в інших мовах, тут немає специфічних знаків і складних правил. Варто захотіти, і вже за місяць можна спілкуватися на загальні теми.
– Головна моя мета – навчити правильно говорити англійською, – говорить Валерія. – Для цього є цілий арсенал навчальних засобів: інтернет-сайти, фільми, підручники і посібники лише англійських авторів, ну і, звичайно, живе спілкування, яке ніщо не замінить. Я і сама постійно навчаюсь, відвідую конференції, вебінари. Карантин не став перешкодою для нас, працювали в режимі онлайн, і я певна, що за цим майбутнє, бо можна охопити вивченням мов усіх бажаючих, незалежно від відстаней і місця перебування.
Олександр ЩЕРБАТЮК