Робота, яка дає світло у кожну домівку Лисянщини

22 грудня своє професійне свято відзначають працівники енергетичної сфери. Одним із підрозділів енергетичної структури держави є і Лисянський район електромереж, що забезпечує електроенергією наші домівки, підприємства та організації. У зоні відповідальності лисянських енергетиків 1160 кілометрів ліній електропередачі різної напруги, 345 підстанцій. Напередодні ми зустрілися з директором Лисянського РЕМ, Заслуженим енергетиком України Володимиром Грицюком, одним з восьми на Черкащині, яким присвоєно це звання.

– На нашому підприємстві працює 80 людей, – розповів він. – Одні з них займаються експлуатацією обладнання, трансформаторними підстанціями, другі – кабельними і повітряними лініями, а ще є оперативно-диспетчерська. Наш колектив працює чітко і злагоджено, адже в будь-який момент може трапитися на лінії аварія, пошкодження, порив. І якщо десь пропадає світло, аварійно-відновлювані бригади в ту ж мить вирушають у дорогу. Не зважаючи на погоду і час доби. А ще ведемо боротьбу з крадіями електроенергії. Лише недавно виявили одне з підприємств, де підпільно використали електроенергію на 300 тисяч гривень.

Історія Лисянського РЕМ бере початок у грудні 1952 року. Саме тоді було введено в дію Лисянську державну гідроелектростанцію потужністю 200 кВт, до якої було побудовано 17 кілометрів ліній електропередачі та 9 підстанцій, від яких були заживлені підприємства Лисянки, Бужанки, Будищ, Орлів та Кам’яного Броду. Із запуском Лисянської ГЕС була створена бригада із 16 працівників, які для виконання своїх службових обов’язків мали автомобіль ГАЗ-ММ та троє коней з возами. Мало хто знає, що до 1960 року побутових споживачів не підключали до державних ліній електропередачі. І лише з 1960 року була введена в дію державна програма на електрифікацію населення. Споживачі тоді, до речі, платили по 4 копійки за кіловат годин електроенергії, а торгівельні заклади – по 2 копійки.

У 1966 році офіційно було засновано Лисянський РЕМ, який підпорядковувався Черкаській обласній конторі «Сільгоспенерго». Першим директором став Микола Федорович Золотарьов, який пізніше очолив Лисянську селищну раду. Державна програма електрифікації району була завершена в 1967 році. Володимир Грицюк очолив Лисянський РЕМ у далекому 1995 році, і вивів його до числа кращих в області. Ініціативного керівника, хорошого фахівця свої справи тричі запрошували на престижні посади. Однак, каже, що відколи, у 1974 році, прийшов сюди на роботу, ніколи навіть на думку не спадало податися в інше місце, де і зарплата вища, і можливостей для кар’єрного росту більше. Відчув, що саме в Лисянці принесе найбільше користі, тут його дім, друзі, колеги по роботі, на яких завжди можна покластися. Пересвідчився у цьому в кризові роки, коли не одержували зарплату по 7-8 місяців, але розраховуватися ніхто не захотів.

Серед людей, якими пишається колектив, він в першу чергу називає ветеранів, які внесли значний вклад у будівництво та розвиток підприємства у різні часи. Це В.Г. Слободяник, А.М. Браславець, О.В. Корецький, М.П. Артеменко, В.О. Нейфельд, К.Д. Мартинюк, В.В.Громовий, А.П. Луценко, О.В. Бурла та інші.

– День енергетика в Україні відзначають 22 грудня, а за календарем це ще й завершення року, – сказав на завершення розмови Володимир Феодосійович. – Тому я хотів би побажати колективу, ветеранам нашої галузі з нагоди цих свят безаварійної роботи в наших мережах, щоб можна було спокійно працювати і відпочивати. Звичайно ж, миру в нашій країні, здоров’я і добробуту сім’ям, завжди живими і здоровими повертатися після роботи до своїх родин. Адже праця в нас справді дуже небезпечна. І хочеться, щоб наші споживачі належно оцінювали цю нелегку роботу.

Іван СМОЛІЙ

22.12.2020 09:00
Переглядів: 1829
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.