На Лисянщині залишилося чотири ветерани війни
З нагоди завершення 2-ї Світової війни в країнах антигітлерівської коаліції 2 вересня пройшли заходи щодо відзначення цієї події, вшановували учасників перемоги над нацизмом.
Нагадаємо, що 2 вересня 1945 року підписанням акту капітуляції між військами союзників з одного боку і урядом Японії з іншого офіційно закінчилася Друга світова війна. Цей документ на борту лінкора «Міссурі» підписав генерал-полковник Кузьма Дерев’янко – українець за походженням.
Вшановуючи пам’ять загиблих у роки Другої світової війни земляків, які віддали своє життя, і ветеранів, голова Лисянської РДА Володимир Гуня та голова районної ради ветеранів війни та праці Анатолій Мовчан поклали квіти до Братської могили у Лисянці. Потім вони відвідали живих героїв минулої війни. Їх залишилося четверо: Федір Боровик і Ніна Власенко – у Почапинцях, Олександр Дубовий – у Погибляці та Олена Капацін – у Лисянці. Усім ветеранам далеко за дев’яносто, але вони мають ясну пам’ять і розповідають про далекі воєнні роки, ніби це було вчора.
Я був у сім’ї найменшим, мав ще трьох старших братів та сестру. Перед війною, у 1940 році, закінчив сім класів Почапинської семирічки, – розповів Федір Боровик. – Мав намір навчатися далі, та прийшла війна. Пішли захищати рідний край брати. Життя старшого брата Івана проклята війна забрала у перший день. А я пішов на фронт, коли виповнилося дев’ятнадцять. Воював у складі 254-ї стрілецької дивізії 781-го артилерійського полку. Брав участь у визволенні Румунії, Польщі, форсував річку Одер. При взятті міста Бауцен, відбиваючи атаки противника, підбив чотири танки.
Федір Матвійович нагороджений бойовим орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалями «За відвагу», «За бойові заслуги».
Федір Боровик і Олена Капацін (на знімках), яка під час війни була медсестрою, мають звання полковника.
Олександр ЩЕРБАТЮК