На Лисянщині почав працювати перший освітній інспектор
У школах з’явилися нові учасники освітнього процесу — інспектори Служби освітньої безпеки. Цей фахівець відіграватиме ключову роль у забезпеченні ефективної комунікації між школою, батьками, учнями та вчителями. На Лисянщині до участі в спільному проєкті Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки та Національної поліції зголосилося чотири заклади загальної середньої освіти. Одні кандидати на посаду інспектора вже пройшли відбір і спеціальне навчання, інші ще проходять піврічну підготовку.
Першою приступила до виконання своїх обов’язків безпосередньо в Лисянському ліцеї №2 інспектор Служби освітньої безпеки Олена Алтухова.
За перші дні вона познайомився з колективом школи та учнями, провела презентацію своїх обов’язків та функцій, організувала виховний захід для старшокласників, заборонила в’їзд приватних авто на територію школи.
«Головні функції освітнього інспектора – настановча, просвітницька і правоохоронна. Знаєте, одна поява людини у формі вже дисциплінує. Спершу відчувалась якась пересторога у ставленні до мене, але за короткий час все нормалізувалось. Тепер у мене доброзичливі взаємини і з дітьми, які весь час хочуть зробити селфі зі мною, і з батьками, і з вчителями. А з порушниками у нас окрема розмова, яку починаємо з попередження. Я приходжу до школи приблизно за пів години до початку навчального процесу. Насамперед проводжу обстеження території та приміщення школи, потім разом з вчителями зустрічаємо дітей на вході. У школі я перебуваю до 17.00, спостерігаю за територією, під час повітряної тривоги допомагаю дітям дістатися до укриття, проводжу заняття, під час котрих розповідаю дітям про булінг, домашнє насильство, навчаю, як поводитися при виявленні небезпечних предметів, на дорозі, на річці. Словом, виконую свій обов’язок – турбуюсь про безпеку дітей», – розповіла Олена Алтухова. Жінка зізнається, що нарешті здійснилася її дитяча мрія – стати поліцейським, хоч і в незвичному амплуа. До цього, вона, юрист за фахом, довгий час працювала у земельному відділі, але коли почула про набір освітніх інспекторів, зрозуміла, що настав час реалізувати своє бажання. Ця робота, каже, і є її справжнім покликанням.
Це відзначає і директор ліцею Анатолій Присяжнюк: «Олена Борисівна– це буквально моя права рука, таку вагому допомогу вона нам надає і щодо виховання, і щодо запобігання різним правопорушенням. Проводить тренінги, виховні заходи. Також запрошує на індивідуальні розмови батьків і дітей. А тому ми дуже тішимось, що у нашій школі з’явився освітній інспектор. І маленькі, і старші діти, і вчителі, і батьки всі дуже добре сприйняли появу поліцейського, педагога і друга та порадника в одній особі. Вона вже знає всіх наших дітей з обличчя. Вольова, наполеглива та водночас товариська і доброзичлива. Я певний, що з такими фахівцями наша школа матиме безпечні умови навчання у цей воєнний час, а діти стануть дисциплінованішими та вмітимуть поводитися у надзвичайних ситуаціях.
Іван СМОЛІЙ