На Лисянщині громада і підприємець не можуть поділити сад

Фото тематичне

Колишній колгоспний сад у селі Босівка, що на Черкащині, який був предметом особливої гордості відомого на всю Лисянщину господарника Анатолія Магури, після ліквідації колгоспу виявився на довгі роки покинутим, забутим владою і людьми. Але це лише на перший погляд. При приватизації земель колективного сільськогосподарського підприємства сад включили в пайовий фонд і видали членам підприємства майнові сертифікати, які відразу ж скупив один з лисянських підприємців. Проте сама земельна ділянка, на якій цей сад знаходиться, залишалася у власності сільської ради.
– Цікаво, якщо з точки зору здорового глузду користування деревом без користування землею абсурдне, з точки зору нашого законодавства це, чомусь, не виглядає таким вже порушенням, – обурюється місцевий фермер-садівник, депутат Виноградської сільської ради Дмитро Синюк. – 13 років тому чоловік купив дерева в саду, очевидно маючи за мету з часом одержати в своє розпорядження і чималий шмат землі під ними. Однак, на це не погоджуються ні громада, ні депутати. Роками йдуть судові розборки, а тим часом сад, який давав 30-40 тонн яблук, занепав, дерева хворіють і всихають. Бо це земля, якої так не вистачає для жителів громади, і яка б могла приносити прибуток. За моїми підрахунками через таку недолугість за ці роки місцевий бюджет втратив близько мільйона гривень.
За словами голови Виноградської територіальної громади Миколи Демерзи, це питання включено до порядку денного на наступну сесію.

Іван СМОЛІЙ

30.10.2021 09:00
Переглядів: 1697
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.