Лисянський базар дорожчий за звенигородський
“Якщо “синенькі” трохи рожеві, то їх ціна нижча на 2 гривні”, – пояснює продавець баклажанів, чоловік років п’ятдесяти на лисянському базарі у суботу. Він неохоче віддає вибрані з купи плоди по п ’ять гривень, хоча цінник на них шість. За кавун його сусід у солом ’яному капелюсі торгуватися не став, і віддав по три за кілограм. “Рябий” виявився з дефектом. Один бік “перележав” і почав гнити.
Найбільший ажіотаж біля шкільного куточка. Тетяна Іванівна вибирала костюм і взуття для 14-літнього сина. “Не знаю, чи й грошей хватить”, – бідкалася. Врешті, намучившись з хлопцем, якому не підходило то те, то інше, купила костюм, туфлі і кросівки. Заплатила за все 2 тисячі гривень. Каже, що ще стільки, мабуть, треба щоб відправити в школу. “Он пристойний рюкзак майже тисяча гривень…”
УЛисянці, мабуть, єдиний базар в Україні, де частина товарів розташована прямо на обочинах автодороги з інтенсивним рухом транспорту. Площа базару не поміщає всіх торговельників. Його не раз місцева влада намагалась перенести в інше місце, але покупці і продавці щоразу виступали проти цієї ідеї. З центру містечка ніхто не хоче йти. В окрузі вважається лисянський базар найдорожчим. Приміром, м ’ясо у Звенигородці завжди на 10-20 гривень дешевше.
Олександр ЩЕРБАТЮК