Лисянщина ніяк не може ''народити'' об’єднану громаду

Лисянський район і далі плететься в аутсайдерах щодо створення об’єднаних територіальних громад. На недавній спільній зустрічі за участю представників громад району, які відгукнулись на запрошення ініціативної групи, та Центру розвитку місцевого самоврядування, Асоціації міст України, управління регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації, старост уже створених сусідніх ОТГ, гості дали чітко зрозуміти: час роздумів, вичікувань давно минув. Поки в законі про ОТГ ще є слово добровільне, потрібно лисянським громадам домовлятися, знаходити спільну мову, і працювати на благо людей. Щоб встигнути стрибнути хоча б в останній вагон. Альтернативи цьому процесу, який триває вже три роки, просто немає. Далі, як натякнули обласні фахівці, у дію вступить простий, але дієвий механізм примусового об’єднання громад, які не визначилися, куди і з ким їм рухатися, вже на розсуд області. Аналогічна ситуація була з недавнім перейменуванням вулиць.

Досвідчені спеціалісти з Черкаського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар, Наталія Даньковська, Микола Гунько, представник асоціації міст України в Черкаській області Олена Кулик, Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Олена Ковальська ще раз нагадали сільським головам, що, на відміну від теперішньої сільської та селищної рад, об’єднані громади матимуть реальні повноваження та значні фінансові ресурси. Люди зможуть самі обрати владу, яка не лише «довідки видаватиме» (як зараз у сільрадах), а й реально зможе впливати на покращення їх життя. Бюджет ОТГ в рази буде більшим, ніж сукупні бюджети сільрад. Ще один важливий аргумент: сьогодні землями за межами населених пунктів розпоряджаються райдержадміністрації та держгеокадастр. Коли буде створено ОТГ, громади переберуть ці повноваження у своє відання.

Нинішні територіальні одиниці, як-от райони, на думку обласних фахівців, показали свою неефективність. Тож створювати ОТГ на базі цілого теперішнього району недоцільно. Потрібно, як засвідчує практика, щонайменше дві громади, а не одна, як записано в перспективному плані. І вони, за результатами останніх обговорень, вже реально вимальовуються. Це – Лисянська і Виноградська громади, за створення яких найбільш активно виступає місцеве населення. Однак і в них не все так однозначно. Про своє бажання бути самостійними територіальними формуваннями заявили також у Бужанці, Журжинцях і Мар’янівці. Що переможе у цій «битві» громад, здоровий глузд чи амбіційне намагання будь-що відокремитись від райцентру без урахування можливих сумних наслідків, побачимо вже найближчим часом.

– Чому ми не можемо так як більшість сусідніх районів області, де вже створено 24 ОТГ? Ми втрачаємо можливості, час та мільйонні кошти. У 2015-2017 роках держава виділяла на перехідний період по 700 гривень додаткових ресурсів на одного жителя, а цього року – лише по 500 гривень. У нашому районі 23 тисячі жителів. Порахуймо, скільки ми вже втратили і ще втратимо. Тож давайте братися до діла, не чекаймо манни з неба…, – емоційно звернулася до учасників зустрічі голова ініціативної групи по створенню Лисянської ОТГ Вікторія Софієнко.

Олександр ЩЕРБАТЮК

14.02.2018 20:42
Переглядів: 1228
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.