Лохину, іргу і 50 сортів винограду вирощує садівник з Лисянки

Важко сказати, чого не вміє Василь Олександрович Демчук із Лисянки. Він і електрик, і художник, і плиточник, і музикант. А з недавніх пір, як вийшов на пенсію, став ремонтувати сусідам і знайомим взуття, захопився лозоплетінням.
– Але де б я не був, чим би не займався, моя душа завжди була в саду, – зізнається він. – Тут я проводжу, особливо навесні і влітку, більшу частину свого часу. Роботи завжди вистачає. А коли хочеш, щоб вона була не даремною, потрібно заглядати і в книжки, і в інтернет, налагоджувати зв’язки з фахівцями в Україні і за кордоном, виписувати нові сорти. Я постійно експериментую. Крім 50 сортів винограду, у моєму саду ростуть ківі, інжир, хурма, гранат, фінік, фундук. Посадив і лохину, яка стала в останні роки популярною культурою не лише в європейських країнах, а й в Україні. Прочитав в інтернеті, що садівники один з перед другого прагнуть виростити кущики зі смачними, вітамінними й дуже корисними ягодами на власній присадибній ділянці.
Бо, мовляв, лохина здатна запобігати розвитку онкологічних захворювань та уповільнювати процеси старіння. Окрім цього, ягода здоров’я, як її називають, є низькоалергенною, завдяки чому фахівці радять давати її маленьким діткам. А в мене є внуки, от і спробував. Дуже схожа на лохину рослина з Північної Америки – ірга, яка весняної пори зачаровує ніжними ароматними квітами, а потім радує смачними лікувальними ягодами.
З переміною клімату в бік зростання високих температур повітря, що ми спостерігаємо в останні роки, Василь Демчук вважає, що багато теплолюбних фруктів вже не є рідкісними в нашій місцевості. Це він перевірив на власному досвіді і радить садівникам активніше висаджувати рослини, які ще не так давно були екзотикою.

Іван СМОЛІЙ

13.09.2021 09:00
Переглядів: 1027
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.