Історичні моменти про Бужанську школу на Лисянщині, якій виповнилось 50 років

На знімку: вчителі Бужанської школи

У 1970 році за кошти колгоспу імені Черняховського та місцевого цукрового заводу у Бужанці, що на Лисянщині, було побудоване новее двоповерхове приміщення школи на 560 місць. В грудні цього року їй виповнилося 50 років. Замість урочистого святкування, в зв’язку з коронавірусом, тут організували у соцмережах віншування кращих педагогів, підготувавши розлогі розповіді про їх життєвий і професійний шлях.
Взагалі, школу у Бужанці вперше було відкрито ще в 1837році. Вона діяла як церковнопарафіяльна. У 1872 році мешканці села, тоді Звенигородського повіту Київської губернії, на загальних зборах прийняли рішення про необхідність відкриття однокласного народного училища у Бужанці, але церковна влада перешкодила цьому. У 1896році за прагненням місцевих селян та на зібрані ними кошти було збудовано новий двокімнатний будинок для школи. У 1919 році у Бужанці започаткували чотирьохкласну школу, відмежовану від церкви. У 1925році її реорганізували в семирічну, а в 1936 році – в середню з десятирічним терміном навчання. До 1950 році навчання у школі проводилося у двох корпусах: за річкою Гнилий Тікич і на території місцевог околгоспу.
Директорами Бужанської школи в різні роки працювали П.М. Смоляренко, K.М. Тукаленко, Ю.І. Зеленюк, П.П. Пугач, М.С. Жувака, М.І. Надточій, М.П. Зубченко , М.С. Жувака , В.П. Шуляка. Нині Бужанська школа є опорною, і тут навчаються діти з сусідніх сіл – Яблунівки, Жаб’янки, Кам’яного Броду і Погибляка.

Іван СМОЛІЙ

03.01.2021 18:41
Переглядів: 1431
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.