«І пологи приймала, і оперувала»: сільська фельдшерка з Лисянщини розповіла чому любить свою роботу
Ще 30 років тому Світлана Дроговоз з Бужанської громади на Лисянщині обрала фах фельдшера, і ніколи, щиро зізнається, про це не пожалкувала, бо саме фельдшер найпершим турбується про здоров’я односельців, а часто й рятує їм життя. Кілька років Світлана пропрацювала в Бужанській амбулаторії, а потім стала завідувати фельдшерським пунктом у селі Кам’яний Брід, і до своїх обов’язків, за словами директора КНП «Лисянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяни Коптєвої, жінка ставиться фахово, сумлінно й відповідально.
Односельці відгукуються про Світлану Борисівну як про досвідченого професіонала медичної справи та добру, щиру, привітну людину. Вона чуйна і уважна до пацієнтів, завше готова допомогти. За це всі мешканці щиро вдячні своєму фельдшеру. А їх під її опікою більше 700 осіб. Останнім часом додалося ще й 160 осіб переселенців різного віку. Тож роботи сільському медику, як кажуть, не позичати. Щодня до ФАПу, який після євроремонту за участю місцевих орендарів, розмістився в просторому приміщенні контори колишнього сільгоппідприємства, звертаються до десятка людей. Нерідко доводиться їхати, а частіше йти пішки до хворих додому, аби надати першу долікарську і невідкладну медичну допомогу. Каже, аби хоч якийсь моторолер, було б швидше долати шлях з одного кінця села в інший, а немало-небагато – більше 5 кілометрів. Зараз побільшало хворих на респіраторні недуги, а що вже казати про гіпертоніків – щоденні тривожні новини зле позначаються чи не на кожній людині, отож судини й серце не витримують.
– На практиці часто все не так, як у теорії. Фельдшер має бути готовим до всього – це універсал. Я звикла до нестандартних ситуацій, – говорить Світлана Дроговоз. – У чому полягає моя робота? Це все, коли людина нездужає починаючи від головного болю й до першої допомоги при інфаркті. Бувало, що й пологи приймала, робила нескладні операції. Добре, що медикаментів, зокрема й препаратів для екстреної медичної допомоги, шприців вистачає, їх надають. Також у ФАПі є ліки, які люди можуть придбати, аби не їхати по них до Лисянки.
Світлана Дроговоз стверджує, що фельдшер мусить бути і психологом. Люди поважного віку, яких у селах більшість, потребують моральної підтримки, а в нинішній тяжкий час і поготів. Часто просто хочуть поділитися наболілим або прагнуть спілкування.
Вона переконана, що функціонування ФАПу у селі необхідне: «Безумовно, це сьогодні дуже важливо. Село старіє, хвороби молодшають», діставатися до найближчої лікарні – проблематично. Добре, що це розуміють староста села Віталій Гладченко, та орендарі земель, які, як кажуть, тримають на пульсі роботу нашого пункту охорони здоров’я, надаючи необхідну допомогу. Ось і зараз ми готуємося до акредитації закладу, яка відбудеться восени, і в цьому вони беруть активну участь. Хотілось би щоб у майбутньому наші ФАПи стали справді оздоровчими центрами, як це планується в перспективі, і жителі села одержували якісні медичні послуги, і головне, щоб тут народжувалося більше дітей. Адже старші жителі Кам’яного Броду ще пам’ятають ті часи, коли при ФАПі працювало ціле пологове відділення, де щороку народжувалося 20-25 немовлят.
Іван СМОЛІЙ
Читайте також: Полковнику ніхто не пише: за що був заохочений поліцейський зі Звенигородки Ігор Голота?
Читайте нас також в Telegram!