Чим відоме село Дібрівка на Лисянщині, якому виповнилось 180 років
Виповнилося 180 років з часу першої згадки в історичних джерелах села Дібрівка на Лисянщині. Документально зафіксовано це в акті про спадщину на Лисянський маєток у 1845 році, згідно з яким село Дібрівка переходило у володіння Сесілії Радзівілл від померлої її сестри Іанори Яблоновської. Назва села походить від слова «дібрава», що означає дубовий ліс. У ті часи територія села була оточена густими лісами, які служили захистом та джерелом життя для місцевого населення.
«Відомо, що на території нинішнього села було трипільське поселення – на захід від села на Лимаревій горі, яка оточена ярами та балками. З покоління в покоління передається легенда, що через село проходив чумацький шлях на південь, у Крим. Підтвердженням тому є старезні верби вздовж старої дороги до села Рижанівки, а далі на Буки та в напрямі Умані, які слугували як дороговкази. Цікаво й те, що місцеве сільськогосподарське підприємство в різні часи мало різну форму власності, кілька разів реорганізовувалось, проте завжди носило назву «Хлібороб». У селі була церква Покрови Пресвятої Богородиці, яка була ліквідована в тридцяті роки. Проте до цього часу на старому, недіючому кладовищі в центрі села є витесаний з каменю церковний хрест, а храмове свято в селі відзначають саме на Покрову», – розповів староста села Іван Невмиваний.
Нині в селі працюють кілька приватних сільськогосподарських підприємств та будівельна компанія, яку заснував уродженець села Дмитро Черкасов. Вироби з граніту, які мають дібрівську «прописку», добре відомі в Києві. Філігранно відшліфовані дібрівськими майстрами плити прикрасили стіни п’ятизіркового готелю «Хілтон», НСК «Олімпійський», інших респектабельних будівель столиці.
Іван СМОЛІЙ