Амбулаторію у Почапинцях на Лисянщині вже не будуватимуть, а ремонтуватимуть - Вісті Черкащини

Амбулаторію у Почапинцях на Лисянщині вже не будуватимуть, а ремонтуватимуть

Недаремно кажуть, що коли в селі закривається лікарня – вимирає все село. Почапинська лікарська амбулаторія на Лисянщині заснована дуже давно. Її працівники досі пам’ятають ті часи, коли в селі проживало понад 6 тисяч населення. І всім постійно були потрібні послуги медиків.

– Я тут працюю з 1983 року, – розповідає завідувач Почапинської лікарської амбулаторії Михайло Ярмоленко. – Раніше в нас був навіть стаціонар неврологічного відділення на 25 ліжок. Згодом ситуація змінилася. Занепав цукровий завод, місцевий колгосп, почало зменшуватися населення. Сьогодні в селі проживає до 2 тисяч мешканців, але і їх постійно стає менше. І все ж медичний заклад для села дуже важливий. Окрім почапинців, до нас звертаються і жителі Шестеринців, Шендерівки та Комарівки Корсунь-Шевченківського району.

З огляду на це в Почапинцях ще за минулої влади було вирішено будувати нову амбулаторію з п’ятимільйонним кошторисом. Вже було визначено і місце на пустирі неподалік нинішньої амбулаторії. Однак з часом постало питання доцільності такого дороговартісного будівництва. Тим паче, що такий проект потребував півмільйонного співфінансування з місцевих бюджетів, у яких в нинішніх умовах і так дірка на дірці. І ось днями цю дилему було вирішено, як кажуть, здоровий глузд переміг: з державного бюджету виділяється один мільйон вісімсот тисяч гривень на капітальний ремонт нині діючої амбулаторії. З цієї нагоди голова райдержадміністрації Володимир Гуня, голова районної ради Ярослав Попко, начальник відділу містобудування РДА Володимир Карасевич та головний лікар Лисянського КНП ЦПМСД Тетяна Коптєва побували на запланованому об’єкті і разом з колективом визначилися з об’ємом робіт (на знімку ).

Приміщення амбулаторії хоч і старе, але ще добротне – будувалося на віки (на знімку внизу). Але ремонт проводився давно. Потрібно замінювати дах, підлогу, вікна, двері. Тут мають бути внутрішні туалети з душовими кабінками, умивальники, сучасні санвузли. Словом, майбутнім пацієнтам має бути комфортно. Але майбутнє амбулаторії, зауважила Тетяна Коптєва, багато залежить і від сімейного лікаря. На сьогодні ця посада вакантна. Молоді фахівці неохоче їдуть у село, особливо якщо там немає квартири. Тож керівники району визначили одним із головним завдань – знайти сімейного лікаря і забезпечити його житлом.

Олександр ЩЕРБАТЮК

12.08.2020 15:12
Переглядів: 1057
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.